Laptop Pilinin Şişmesi

ufukcenkli

Hectopat
Daha fazla  
Laptobumun kasasında oluşan şişkinlik üzerine söktüğümde pilin şiştiğini gördüm. Bir fiyat araştırmasından sonra 400-450 lira gibi bir fiyata yenisini bulabildim. Bunun üzerine pili çıkarıp laptobu devamlı fişte kullanmaya başladım.

1. Pilsiz kullanmanın herhangi bir zararı olur mu?
  2. Pilin sadece (-) tarafı şişmiş durumda geri kalan kısmı kullanılır mı?
  3. Şişmiş pili ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
1- elektrik kesintilerinde zararı olma ihtimali var
2- elleme derim sakıncalı iş
3- geri dönüşüme verebilirsin

Laptop'un garantisi varsa bir garantiye göster derim eğer garantisi yoksa bataryan gerektiğinden fazla güç çektiği için şişmiş olabilir genellikle bu durumu zamanında rootladığım (gücünü artırdığım ) telefonlarda gördüm.

Laptobumun kasasında oluşan şişkinlik üzerine söktüğümde pilin şiştiğini gördüm. Bir fiyat araştırmasından sonra 400-450 lira gibi bir fiyata yenisini bulabildim. Bunun üzerine pili çıkarıp laptobu devamlı fişte kullanmaya başladım.

1. Pilsiz kullanmanın herhangi bir zararı olur mu?
  2. Pilin sadece (-) tarafı şişmiş durumda geri kalan kısmı kullanılır mı?
  3. Şişmiş pili ne yapmalıyım?
İlk başta pilden kurtulmalısın, o şekilde kullanmak iyi değil hem cihaz için hem kendi sağlığın için. Pilsiz kullanmanın hiç bir zararı yok sadece artık bir prize mahkumsun. 2.el bakabilirsin daha uygun istersen ama bence sıfır almanda fayda var ki kullanılmış bir pil yine sana sorun yaratacaktır.

İlk başta pilden kurtulmalısın, o şekilde kullanmak iyi değil hem cihaz için hem kendi sağlığın için. Pilsiz kullanmanın hiç bir zararı yok sadece artık bir prize mahkumsun. 2.el bakabilirsin daha uygun istersen ama bence sıfır almanda fayda var ki kullanılmış bir pil yine sana sorun yaratacaktır.
Zararı yok mu ? Güldürme beni.

Nasıl bir zararı var açıkla bilelim o zaman ?
Elektirik kesintilerinde anakart yada diğer bileşenlerin zarar görme olasılığı çok yüksek. Laptoplar masaüstüler gibi elektirik kesintilerine fazla dayanıklı değildir. Ayrıca en büyük sıkıntı şu eğer voltaj dalgalanmaları çok fazla oluyorsa kısa sürede anakart arıza verecektir.

Elektirik kesintilerinde anakart yada diğer bileşenlerin zarar görme olasılığı çok yüksek. Laptoplar masaüstüler gibi elektirik kesintilerine fazla dayanıklı değildir. Ayrıca en büyük sıkıntı şu eğer voltaj dalgalanmaları çok fazla oluyorsa kısa sürede anakart arıza verecektir.
Laptop adaptörleri boşuna mı var, söylediğiniz söyleme göre monitörlerinde kısa sürede bozulması gerekli.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı