Laptop RAM önerisi

Gokhan.05

Centipat
Merhaba kolay gelsin. Laptopumda 4 GB RAM var ben 8 veya 16 GB RAM almak istiyorum. Alırken nasil bulmam gerekiyor? RAM öneriniz varsa yarcimci olabilir misin? CPU Z görüntüsünü resim olarak attim.

Dosya Ekleri

• IMG_20200610_171741.jpg
    IMG_20200610_171741.jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 76
Attığınız RAM teorik olarak uyumlu. Bazen uyum sorunları yaşanabilmekte, bilginiz olsun.
Bir de CPU sekmesini atabilir misiniz?
Sormak istediğiniz başka bir şey var mı?

Hocam bu olursa bugün sipariş vermeyi düşünüyorum. olmazsa kesin uyumlu bir ram bulmam konusunda yardımcı olursanız minnettar olurum

cpu resmide ekledim

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    12,4 KB · Görüntüleme: 32
Kesin uyumlu RAM, sahip olduğunuz RAM'in aynısı. Bu attığınız da büyük ihtimalle çalışacaktır ama büyük ihtimalle. %1 de olsa uyum sorunu yaşanma ihtimali var, iade sürecini devreye sokarsınız öyle bir durumda.

Kesin uyumlu RAM, sahip olduğunuz RAM'in aynısı. Bu attığınız da büyük ihtimalle çalışacaktır ama büyük ihtimalle. %1 de olsa uyum sorunu yaşanma ihtimali var, iade sürecini devreye sokarsınız öyle bir durumda.

Çok teşekkür ederim hocam Allah razı olsun verdiğiniz bilgiler ve yardımlar için.. son olarak bir soru daha sorsam sizi zamanınızı almış oluyorum hakkınızı helal edin.

linkini gönderdiğim ram i aldıktan sonra ustundeki ram de kalsa ikisinin de olması sorun yaratırmı 12 gb performans alırmıyım yada problem olur mu cıkartıp kullanmam mı gerekir

Yok problem olmaz, kendi laptopumda da 2+4GB şeklinde farklı markaların RAM'lerini kullanıyorum. 12GB olarak kullanın.
İyi sosyaller :)

teşekkür ederim hocam tekrardan çok saolun yardım ve destekleriniz için daha önce çok duymustum sorun olur diye sayenızde içim rahatladı Rabbim işinizi gücünüzü rast getirsin . 😇

Geri
Yukarı