Laptop RAM önerisi

Gokhan.05

Centipat
Merhaba kolay gelsin. Laptopumda 4 GB RAM var ben 8 veya 16 GB RAM almak istiyorum. Alırken nasil bulmam gerekiyor? RAM öneriniz varsa yarcimci olabilir misin? CPU Z görüntüsünü resim olarak attim.

Dosya Ekleri

• IMG_20200610_171741.jpg
    IMG_20200610_171741.jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 76
16GB için eski bir laptop olduğunu tahmin ediyorum, desteklememe sorunu olabilir. Tavsiyem eğer çift slot varsa bunun yanına bir 4GB RAM daha almanız. Çift slot yoksa da tek 8GB bu özelliklerde RAM satıldığını sanmıyorum.
4GB DDR3 800 MHz CL8 1.35V SoDIMM RAM almanız gerek. Kısa yoldan PC3-12800 şekilnde de aratabilirsiniz ama yazdığım özellikleri karşılamasına dikkat edin.

Lenovo G710 RAM Yükseltme Bu linke bak kardeşim yardımcı olacaktır.
16GB için eski bir laptop olduğunu tahmin ediyorum, desteklememe sorunu olabilir. Tavsiyem eğer çift slot varsa bunun yanına bir 4GB RAM daha almanız. Çift slot yoksa da tek 8GB bu özelliklerde RAM satıldığını sanmıyorum.
4GB DDR3 800 MHz CL8 1.35V SoDIMM RAM almanız gerek. Kısa yoldan PC3-12800 şekilnde de aratabilirsiniz ama yazdığım özellikleri karşılamasına dikkat edin.
CL 11 olması gerekmiyor mu?

hp probook 6560b i5

Üstünde 4 GB var fakat bı 4 daha almak istedim ama aynı marka olmaması halinde problem olacağıni okudum aynı marka aradım bulamadım mecburen 8 GB alıp ustundekini cikartcam o yüzden yanlış almak istemedim bu arada 2 adet ram giriş var
Bir dakika, yanlış mı yazdım, büyük ihtimalle CL8 ama emin olamadım siz böyle yazınca, bir de Memory sekmesini atar mısınız?
Şuan işteyim eve gidince memory kısmında çekip atarım hocam

8GB 800MHz RAM satıldığını sanmıyorum, o yüzden öyle dedim, bulabiliyorsanız alınır ama işlemcinin desteğine de bakın derim.
Bir de Memory sekmesini de atabilir misiniz?
ama aynı marka olmaması halinde problem olacağıni okudum
Evet, bazen sorun olabiliyor ama sorun yaşanacağını sanmıyorum.

Pce - 12800 ile uyuşan bütün RAM kar uyarmi hocam problem ve geri iade sorunu yaşamak istemiyorum (bazı konularda cahillik ne kötü ☹️)
8GB 800MHz RAM satıldığını sanmıyorum, o yüzden öyle dedim, bulabiliyorsanız alınır ama işlemcinin desteğine de bakın derim.
Bir de Memory sekmesini de atabilir misiniz?

Evet, bazen sorun olabiliyor ama sorun yaşanacağını sanmıyorum.

Üstündeki ram bu hocam

Dosya Ekleri

• IMG_20200610_183853.jpg
    IMG_20200610_183853.jpg
    457,3 KB · Görüntüleme: 26
Pce - 12800 ile uyuşan bütün RAM kar uyarmi hocam problem ve geri iade sorunu yaşamak istemiyorum (bazı konularda cahillik ne kötü ☹)

Üstündeki ram bu hocam
Uyumlu olması lazım.
Siz" Bu RAM olur mu?" şeklinde link paylaşın, cevap vereyim, şu anda emin konuşamıyorum kafam biraz karışık kusura bakmayın. Memory sekmesini de atar mısınız?

Uyumlu olması lazım.
Siz" Bu RAM olur mu?" şeklinde link paylaşın, cevap vereyim, şu anda emin konuşamıyorum kafam biraz karışık kusura bakmayın. Memory sekmesini de atar mısınız?

Tamam hocam bakıp link atarım size ayrıca memory kısmıni aksm eve gidince atabilirim şuan işteyim
Uyumlu olması lazım.

Bu RAM olurmu?

hocam birde memory resmininde atıyorum
IMG_20200610_212724.jpg

Hocam birde laptop um ne kadar desteklediğini nerden anlayabilirz
bilgisayarımın marka modeli : HP probook 6560b i5 ve özellikler kısmını ekliyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    22,4 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Bu RAM olur mu?

Attığınız RAM teorik olarak uyumlu. Bazen uyum sorunları yaşanabilmekte, bilginiz olsun.
Bir de CPU sekmesini atabilir misiniz?
Sormak istediğiniz başka bir şey var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı