Laptop RAM önerisi

cankocaman

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Herkese merhaba. HP Pavilion 15-P101NT laptopum var. Ve RAM yükseltmesine gitmek istiyorum. 2 slot RAM yeri mevcut. Bilgisayar kullanım amacım; film-dizi vb. izlemek ve oyun olarak sadece Knight Online oynuyorum sıklıkla. Aşağıda PC ile ilgili tüm bilgileri paylaştım; kaç GB RAM almalıyım, çift slotu doldurmalı mıyım tek slottan yükseltme yeterli olur mu ve nereden-hangi marka/model uyumludur sorularımda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Adsızz.png
Adsız1.png
Adsız.png
özellik1.png
özellik2.png
özellik3.png

8 GB DDR3 1600 MHz 1.35V SODIMM bellek alacaksınız. Voltajı 1.5 olan bellekler de var. Onlardan almayın, uyumsuz olabilir.

Bence 8 GB yeterli şu zamanda SSD takıp çok hızlanır ama illa alacağım dersen aynı RAM'den bulmaya çalış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm cevaplar için hepinize teşekkür ederim. peki ssd almaya karar veriğimizde nelere dikkat etmeliyiz? yani ram gibi şu model olur veya bu özellikler uyumludur gibi?

bugün dediğiniz gibi sandiskin 256gb olan versiyonundan satın aldım. tabi dönüştürücüde aldım. yalnız dönüştürücünün boyutu büyük geldi. hiç bir şekilde cd-dvd kullanmadığım için dönüştürücünün içini söküp cdromun içine monteledim ve çok da güzel oldu :) birazdan da klonlamayı falan halledicem. hepinize özellikle de @ibo4techno ya teşekkür ederim :) iyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı