Laptop RAM tavsiyesi

FURRYRAVEN

Hectopat
RAMMM2.PNG

ram.PNG

Aynı RAM'i almak istiyorum fakat markasını bulamadım yardımcı olur musunuz? Veya benzer bir RAM tavsiye eder misiniz?

CL11 değerinde 1600 MHz laptop RAM'i alırsanız aynı değerlerde almış olursunuz. Aynı markayı bulamazsınız muhtemelen ancak söküp bakmak lazım fakat yine bulamayabilirisiniz laptobun fabrikasyon RAM'i olsa gerek. Kingston DDR3 1600 MHz CL11 değerinde RAM'lerinden almanızı tavsiye ederim.

Birebir aynısını bulamadım. Uyumluluk için %100 garantisi yok ama kağıt üstünde bu bellek ile bütün değerleri aynı. Alacaksanız voltajı 1.5 olan bellekler de var. Onlardan almayın, uyumsuz olabilir.
DDR3 1600 MHz CL11 1.35V

Aynı marka bulmak çok zor notebook için. DDR3L olarak arayın yalnız. Klasik DDR3 1.5V değerindedir. Sizinki 1.35V yani DDR3L. @helvaci gereken tavsiyeyi nokta atışı vermiş zaten.

Son düzenleme:
Birebir aynısını bulamadım. Uyumluluk için %100 garantisi yok ama kağıt üstünde bu bellek ile bütün değerleri aynı. Alacaksanız voltajı 1.5 olan bellekler de var. Onlardan almayın, uyumsuz olabilir.
DDR3 1600 MHz CL11 1.35V
Çok teşekkür ederim. Sonunda aradığım ürünü bulabildim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı