Laptop RAM upgrade

EmirÇatal

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar laptopumda 6 GB (4+2) RAM var. Ben bu RAM'leri çıkarmadan fazladan 8GB RAM takmak istiyorum. Bunun için hangi tür RAM'i alacağımı bilmiyorum bana yardım ederseniz sevinirim.
CPU-Z değerlerim burada.

Screenshot_1.jpg
Screenshot_2.jpg

DDR3 800mhz ram almalısınız da 3. bir ram slotu mevcut mu ? CPU-Z, Slot 3 demiş ama orasını anlamadım. 1 takılı 2 boş 3 takılı halde mi bilgisayar ?

Kesin bilgi için işlemci ve anakart modelinizi ayrıntılı paylaşmalısınız. Belki daha iyi RAM destekliyordur.

RAM alacaksanız çift slot kullanmanızı tavsiye ederim. Tek sayılar RAM'lerde ileride sorun çıkarabilir.
(2 ya da 4 slotu) Hatta kullandığınız RAM'lerin boyutu da aynı olursa daha verimli olur. Alacağınız RAM 1600 Mhz olmalı. Aynı marka olmasında yarar var sıkıntı yaşamamanız açısından.

DDR3 800mhz ram almalısınız da 3. bir ram slotu mevcut mu ? CPU-Z, Slot 3 demiş ama orasını anlamadım. 1 takılı 2 boş 3 takılı halde mi bilgisayar ?

Mhz kısmı iki ile çarpılır.

@Siyah Martı Garantisi bitmediği için fiziksel olarak bakmadım CPU-Z de 4 slot gözüktüğü için şuanlık öyle sanıyorum. 4+8 yapmamı tavsiye edermisiniz hocam ?

Anakart modelinize pek gerek yok güncel bir makine @Siyah Martı 'nın dediği gibi. Örneğin CPU-Z üzerinden benim de 4 slot gösteriyor fakat 2 tane var. 2 tane yerde slot takılacak yer yok ama anakartta slot takılacak yer olsaymış takılabilirmiş. Herneyse kısaca 2 adet RAM takılıyor :) . Üstteki yorumumu da sorduğunuz soru için tekrar okuyabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı