Laptop RAM yükseltmesi sonrası açılmıyor

Bilgisayarın yani notebookunuzun biosuna baktınız mı son güncel bios mu var? Ramler kinsgton lafta ama chipler kinsgton değil işte. Eski ramdeki chip Elpida - Yeni ramdeki chip belirsiz.

Bilgisayarın yani notebookunuzun biosuna baktınız mı son güncel bios mu var? Ramler kinsgton lafta ama chipler kinsgton değil işte. Eski ramdeki chip Elpida - Yeni ramdeki chip belirsiz.
Çok doğru söylüyorsunuz yine bir satıcının azizliğine uğramış olabilirim diye düşünüyorum.
Sanırım biosum güncel değil akşam bi biosumu güncelleyip tekrardan deneyeceğim.

Kingston NAND chip üreticisi değildir. Yanlış bilgilendirme yapmayın. Yeni belleklerde Micron yonga kullanılıyor. Piyasada NAND üretimi yapan sayılı firmalar var. Bunlar kalite sırasıyla Samsung, SK Hynix, Intel, Elpida, Micron, Toshiba, Sandisk. (Micron ile Elpida aynı kalitede, Toshiba ile Sandisk aynı kalitededir.) Kalite sırasına sokamayacağımız Winbond var birde. (EEPROM üreticisidir).

--

Evet, BIOS'un eski. Şuan bilgisayarında 2.10 sürümü (büyük ihtimal fabrikasyon çıkış sürümü) kurulu. Fakat en güncel sürüm olarak 2.30'u görüyorum.

Güncel 2.30 kodlu BIOS dosyan: http://support1.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/bios-20120207150117.zip

RAM'lerin yenisi ve eskisi de 1.5V, 1066MHz, CL7-7-7 bellekler. Birebir eşleşme mevcut.

Boot sorununun gerçekten yeni belleklerden kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için, SSD ve yeni bellekler takılı iken USB belleğinde bulunan Windows 10 kurulumunu boot etmeye çalış. Eğer yine takılırsa yeni belleklerle sistem arasında bir problem var demektir.

Son düzenleme:
Kingston NAND chip üreticisi değildir. Yanlış bilgilendirme yapmayın. Yeni belleklerde Micron yonga kullanılıyor. Piyasada NAND üretimi yapan sayılı firmalar var. Bunlar kalite sırasıyla Samsung, SK Hynix, Intel, Elpida, Micron, Toshiba, Sandisk. (Micron ile Elpida aynı kalitede, Toshiba ile Sandisk aynı kalitededir.) Kalite sırasına sokamayacağımız Winbond var birde. (EEPROM üreticisidir).

--

Evet, BIOS'un eski. Şuan bilgisayarında 2.10 sürümü (büyük ihtimal fabrikasyon çıkış sürümü) kurulu. Fakat en güncel sürüm olarak 2.30'u görüyorum.

Güncel 2.30 kodlu BIOS dosyan: http://support1.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/bios-20120207150117.zip

RAM'lerin yenisi ve eskisi de 1.5V, 1066MHz, CL7-7-7 bellekler. Birebir eşleşme mevcut.

Boot sorununun gerçekten yeni belleklerden kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için, SSD ve yeni bellekler takılı iken USB belleğinde bulunan Windows 10 kurulumunu boot etmeye çalış. Eğer yine takılırsa yeni belleklerle sistem arasında bir problem var demektir.
Söylediğiniz yöntemleri deneyip bilgi vereceğim.

Kingston çip üreticisi mi?

Kingston chip üretiyor diye herhangi bir yazı yazdığımı sanmıyorum..Daha önceden ram ile ilgili başımdan geçen forum konumu istersenız okuyabilirsiniz. Yanlış bilgilendirme yapmak ne haddimize? Bilinen ve yaşanan örneklerle yardımcı olmaya çalışıyoruz.

İntel 965whmkr anakartla alakalı olan konumu okuyunuz.
*Bakın bu ramin DDR2 800 mhz dısında hiç bir ram anakartımda açma yapmıyordu. Buyrun üzerindeki chipe bakın. Kingston üretti demiyorum yine ama benım basımdan geçen olaya istinaden yardımcı olmaya çalısıyoruz ki bir ram bi noktaya kadar açıpta neden acmaz baska acıklaması olan varsa yardımları bekleriz .
B
Çok doğru söylüyorsunuz yine bir satıcının azizliğine uğramış olabilirim diye düşünüyorum.
Sanırım biosum güncel değil akşam bi biosumu güncelleyip tekrardan deneyeceğim.
Biosuda dene bence hocam sen.

Dosya Ekleri

• 2_32189.jpg
    2_32189.jpg
    51,1 KB · Görüntüleme: 24
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı