Laptop RAM yükseltmesinde nelere dikkat edilmeli?

X_DreamSoldier

Picopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yüksek Öğrenci
Arkadaşlar laptopa RAM yükseltmesi yapacağım, şu an 4 GB RAM var. 4 GB daha RAM alacağım ama MHz değerini tam anlayamadım görev yöneticisinde 2133 MHz yazıyor ama programlarda 1200MHz gösteriyor, herhâlde tam anlamadım. Bu laptopta uygun 4 GB RAM link atabilir misiniz? Bir de benim laptopun desteklediği Max RAM miktarı ne kadar, nereden bakabilirim?

Bu ürün olur mu acaba?
Çözdüm arkadaşlar.

Dosya Ekleri

• pc_mhz degeri.jpg
    pc_mhz degeri.jpg
    167,7 KB · Görüntüleme: 43
  • pc  mhz değeri.JPG
    pc mhz değeri.JPG
    64,7 KB · Görüntüleme: 52
  • Ram.JPG
    Ram.JPG
    39,2 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Arkadaşlar laptopa RAM yükseltmesi yapacağım, şu an 4 GB RAM var. 4 GB daha RAM alacağım ama MHz değerini tam anlayamadım görev yöneticisinde 2133 MHz yazıyor ama programlarda 1200MHz gösteriyor, herhâlde tam anlamadım. Bu laptopta uygun 4 GB RAM link atabilir misiniz? Bir de benim laptopun desteklediği Max RAM miktarı ne kadar, nereden bakabilirim?

Bu ürün olur mu acaba?
Çözdüm arkadaşlar.
Laptopun marka modelinin verirmisin?

Burada uyumlu ram ve ssd listesi var ama 4 GB Bigboy stokları yok. Onun yerine alttaki Kingstonu alabilirsin. 2133 MHz ramlerin üretimi durdu n11'de sahte veya 2.el çıkma ramler satılıyor. 2400 MHz takınca 2133 MHz olarak çalışacaktır.

Burada yer alan satıcılardan almalısın. N11 Hepsiburada Gittigidiyor'daki herhangi bir satıcıdan alma . Mağaza listesi üsteki linkte yer alsın. Atıyorum N11'de teknobiyotik var onun mağazasından alabilirsin. Ayrıca her aldığın yerde garanti belgesi kutudan çıkmalı.

Geri
Yukarı