Laptop RAM'i masaüstüne takılır mı?

Marik Ishtar

Hectopat
Daha fazla  
Aklıma takılan bir konu var bunu da size sormak istedim.
Benim anakartım ASUS Prime A320M-F ATX bilgisiyarcı akrabamın taktığı RAM Corsair 2666MHz DDR4 8 GB RAM ama bu RAM trendyola baktıgımda laptop RAM'i olarak görünüyor baktığımda böyle bir şey mümkün mü?

Benim anakartım ASUS Prime A320M-F ATX bilgisiyarcı akrabamın taktığı RAM Corsair 2666MHz DDR4 8 GB RAM ama bu RAM laptop RAM'i olarak görünüyor baktığımda böyle bir şey mümkün mü?

Laptop RAM'leri ve masaüstü RAM'lerinin boyutu farklı oluyor.

Laptop RAM'i olarak görünüyor derken? Laptop RAM'leri Çin malı bir aparatla takılır ama aynı gücünde çalışmayabilir o yüzden kimse kullanmaz.

Benim anakartım ASUS Prime A320M-F ATX bilgisiyarcı akrabamın taktığı RAM Corsair 2666MHz DDR4 8 GB RAM ama bu RAM laptop RAM'i olarak görünüyor baktığımda böyle bir şey mümkün mü?
Hocam yanlış bilmiyorsam adaptörler var ama çok iyi çalışmıyor ve hatta çoğu zaman çalışmıyor. O yüzden teknik olarak takılabilir ama büyük ihtimalle çalışmayacaktır. Çalıştırsa da çok bir performans alamazsınız büyük ihtimalle.

Normalde hayır fakat dönüştürücüler var. Performansı nasıl olur bilemiyorum ama. Pek tavsiye etmem.

Yeni konular

Geri
Yukarı