Laptop Şarj Edip Kullanmak vs Şarjda Kullanmak

FaLCoNn76

Centipat
Daha fazla  
Laptopumu aktif bir şekilde kullanıyorum ve günde 2 kereye yakın dolduruyorum. Pil sağlığımı korumak için sürekli şarjda mı kullanmalıyım yoksa sarjı dolduğu gibi prizden çekip bataryaya mı geçmeliyim?

Ben de çok arada kaldım. Bazı kişiler prizde kullanılırsa pil daha uzun dayanır diyor bazı kişiler bu durum pili daha çabuk öldürür diyor.

Laptopu şarjda kullanmak tabii ki batarya ömrünü azaltır. Kullandığımız akıllı telefonlardan tek farkının şarj kapasitesi olduğunu varsayarsak sürekli şarjda tuttuğumuz tüm elektronik cihazların batarya ömrü azalacaktır.

Bir süredir prizden çıkarıyorum bir 2 hafta kadar da Full şarjda kullanayım pil sağlığındaki aşınmadan karşılaştırmasını yapayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada açıklama yapılmış.

Son düzenleme:
Bence en iyi cevabı Li-Ion pillerin nasıl çalıştığını araştırarak bulabilirsin.
Peki şöyle bir şey sormak isterim. Ben mühendislik için bir bilgisayar arayışındayım, yeri geldiğinde kütüphanede çalışma yapmak için yeri geldiğinde de oyun oynamak için kullanacağım bir cihaz arıyorum. Hangi kategoride alacağım cihaz bu saydığım durumları sırtlayabilir?

Peki şöyle bir şey sormak isterim. Ben mühendislik için bir bilgisayar arayışındayım, yeri geldiğinde kütüphanede çalışma yapmak için yeri geldiğinde de oyun oynamak için kullanacağım bir cihaz arıyorum. Hangi kategoride alacağım cihaz bu saydığım durumları sırtlayabilir?
oynadığın oyunlara bağlı. AAA oyun oynayacaksan gaming laptop kategorisine bakman lazım ama basit LOL gibi cs gibi oyunlar oynayacaksan f/p olarak ryzen 7 5825u işlemcili bir laptop alabilirsin hem iş açısından çok iyi hem de oyun oynatır

Yeni konular

Geri
Yukarı