Laptop şarj olmuyor

Kaiselk

Centipat
Yer
Kocaeli / İzmit
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel Core i7-11370H 3.30 GHz
Ekran Kartı: Geforce GTX 1650 4GB
RAM: 8GB
SSD: 512GB
Buna benzer birkaç konu gördüm de çözüme ulaşmamış sanırım o yüzden yeni konu açıyorum. HP Pavilion Gaming laptopum var. Biliyorsunuz ki Gaming laptoplar şarj sırasında maksimum performansı veriyor ben de oyun oynarken FPS çok düşük olduğu hatta drop girdiği için şarjda kullanmaya karar verdim. Birkaç aydır böyle kullandım fakat dün bir sorun yaşandı bir anda şarj takılıyken şarjı düşmeye başladı sonra bugün de aynı şey oldu şarja takılı olduğu halde şarja takılı yazısı yazmıyor ve şarj olmuyordu.

Not: Şu anda sorun düzeldi 2 dakika önce böyleydi. Ama hala sebebini anlamış değilim. Adaptör ölmüş olabilir mi acaba?

Buna benzer birkaç konu gördüm de çözüme ulaşmamış sanırım o yüzden yeni konu açıyorum. HP Pavilion Gaming laptopum var. Biliyorsunuz ki Gaming laptoplar şarj sırasında maksimum performansı veriyor ben de oyun oynarken FPS çok düşük olduğu hatta drop girdiği için şarjda kullanmaya karar verdim. Birkaç aydır böyle kullandım fakat dün bir sorun yaşandı bir anda şarj takılıyken şarjı düşmeye başladı sonra bugün de aynı şey oldu şarja takılı olduğu halde şarja takılı yazısı yazmıyor ve şarj olmuyordu.

Not: Şu anda sorun düzeldi 2 dakika önce böyleydi. Ama hala sebebini anlamış değilim. Adaptör ölmüş olabilir mi acaba?

Adaptöre kablonun tam olarak bağlı olduğunu kontrol edebilir misiniz başıma gelmişti kablo çıkmış fark etmemişim.

Adaptöre kablonun tam olarak bağlı olduğunu kontrol edebilir misiniz başıma gelmişti kablo çıkmış fark etmemişim.

Hocam bir iki kere çıkar tak yaptım düzeldi ama hala şüphelerim var, acaba bataryayı yaktım mı ya da ömrünü çok kısalttım mı diye. Eğer böyle tasarlanıyorlarsa neden şarjda kullanırken zarar görüyor? Eğer zarar görmeyecek şekilde önlemi alınmadıysa neden Gaming laptop denen bir şey var?

Güç ile ilgili sürücüleri kaldır istersen. Çünkü ben böyle çözdümde. Gerçi benimkinde şarj azalıyordu, yani hiç şarj olmuyordu.

Kontrol Merkezi diye bir uygulama varmış Intel'e özel. Ona girdim de kafam karıştı yanlış bir şey yapmayayım dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı