Laptop şarjda "%0 kullanılabilir (prize takılı)" diyor

RawShed

Kilopat
Dün %0'a kadar bitirdikten sonra oldu bu durum, 12 saat şarjda bıraktım ama hala aynı. Laptopu alalı 4 yıl oldu, batarya ölmüş de olabilir. Sıfır batarya alsam 600 TL falan diyor.

Ekran görüntüsü 2020-09-30 100241.png

Muhtemelen batarya bitmiştir. Fişi çıkardığın an kapanıyor mu yoksa uyku moduna mı giriyor ? Eğer direk kapanıyorsa batarya bitmiştir.

Bende de aynısı oluyor batarya mı öldü acaba ?
Son zamanlarda Windows güncellemeleri falan da yapmıştım ondan da olabilir diyeceğim de bilgisayarı alalı 4 yıl oldu, pil öldü galiba.
Muhtemelen batarya bitmiştir. Fişi çıkardığın an kapanıyor mu yoksa uyku moduna mı giriyor ? Eğer direk kapanıyorsa batarya bitmiştir.
Uyku moduna geçiyor.

Win+R tuşuna basıp çıkan yere şu komutu yazar mısın?

Kod:
powercfg -energy -output C:\batarya.html

Sonra biraz bekle sana bilgiler verecek orada batarya ömrü yazması gerek. Ama sorun şu ki bu işlem yapılırken cihazın şarjda olmaması gerek ama senin cihazı şarjdan çıkarınca kapanıyor. Sen yine de dene.

Win+R tuşuna basıp çıkan yere şu komutu yazar mısın?

Kod:
powercfg -energy -output C:\batarya.html

Sonra biraz bekle sana bilgiler verecek orada batarya ömrü yazması gerek. Ama sorun şu ki bu işlem yapılırken cihazın şarjda olmaması gerek ama senin cihazı şarjdan çıkarınca kapanıyor. Sen yine de dene.
Win+R basıp yazınca direkt kapandı, cmd ile denedim şöyle bir sonuç çıktı:
Laptop bataryanız ömrünü tamamlamış. Büyük ihtimalle şarja bağlı olmadan açmak istediğinizde açılmayacak. Yeni batarya alarak kullanmaya devam edebilirsiniz.
Zamanında 1800 TL'ye aldığım laptop'un bataryasına 500 TL istiyorlar. En iyisi bataryasız şekilde kullanmak.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-09-30 104827.png
    Ekran görüntüsü 2020-09-30 104827.png
    8,1 KB · Görüntüleme: 379

Geri
Yukarı