Laptop şarjda değilken normal kullanımda kasıyor

yenicherry41

Yoctopat
Daha fazla  
Şarjdayken hiçbir sorunum yok fakat şarjdan çıktığı an laptop performans modunda ve pil modu performans modunda olmasına rağmen bir kalasör açmaktan tutun YouTube'da video izlerken bile kasıyor. Pil yüzdesi fark etmeksizin bunu yapıyor. Cihaz yeni ve iyi baktım ilk başlarda böyle bir problemim yoktu. 3 aylık falan cihaz ASUS TUF.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mac kullanmıyorsan zaten Win tabanlı platformlarda şarjdan çıkınca güç çok çok kesilir.

Hani videoda bile kasacak kadar değil ama yüksek performans uygulamalar çalıştırmak hayal biraz. Buna bazen 4K video oynatmakta dahil.

Şarjdayken hiçbir sorunum yok fakat şarjdan çıktığı an laptop performans modunda ve pil modu performans modunda olmasına rağmen bir kalasör açmaktan tutun YouTube'da video izlerken bile kasıyor. Pil yüzdesi fark etmeksizin bunu yapıyor. Cihaz yeni ve iyi baktım ilk başlarda böyle bir problemim yoktu. 3 aylık falan cihaz ASUS TUF.

Hocam gayet normal Gaming laptoplarda şarjdan çıkarınca performans çok çok düşer bir sorun yok.

1684150459970.png

"Power Options" kısmındaki ayarlarınızın böyle olduğundan emin olun. Çözülecektir diye düşünüyorum.

Normal falan değil durum. Laptoplar sarjdan cikinca sadece oyunlarda performansı cok düşer oda sistem yeterli beslenmediği için ve NVIDIA kartta ayarlari değiştirilmedigi taktirde pilde devre disi kalir. Pilde, normal kullanımda gayet iyi performans vermesi gerekir.

Bazı laptoplar da bu durum normal. Batarya donanımlara yeterli güç veremediğinden kasıyor. Şarj'da kullansanız daha iyi olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı