Laptop şarjdayken 95 derece oluyor

Probhett

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 Gb
Ekran kartı
GTX1650Tİ
İşlemci
İ5-10300h
Selam,

Laptop servisten geldiğinde beri ısınma problemi var (konu açmıştım) fakat az önce fark ettim ki Valhalla oynarken laptopu şarjdan çekince oyun içerisindeyken 96 civarı derecen birden 66 civarlarına düştü ve fanlar yavaşlamaya başladı. 30-40 sn sonra tekrardan sarjı taktım ve anında 90+ derecelere yükseldi fanlar hemen hızlanmaya başladı. (LoL'de de aynı bu arada, LoL'de bile 90-95 civarı şarjdayken) bu ısınma sorunu şarj aleti ile ilgili bir durum olabilir mi acaba? Veya pilden kaynaklı bir sorun? Daha önce hiç yaşayan oldu mu?

Şarja takınca ısınması normal tam performansta çalışıyor. Bende de aynı sistem var sıcaklıklar aynı, işlemci zaten ısınma sorunlu çok ısınıyor.

Benimki yeni temizlettigim halde bu sekilde. 90 a kadar okey de 95 civari olunca surekli insanin canı sıkılıyor. Bu arada hocam valhalla oynarken sardayken guc tasarrufu moduna aldim 95-96 dan aninda 76 civarina dustu ve cok performans kaybi da olmadi. Deneyebilirsin istersen belki ise yarar onun disinda cozum yok sanirim ya servise gondersem vakit kaybi gibi zaten yeni geldi daha

Termal macunu düzgün bir macun sürmemiş olabilirler mi? Hatta hiç macun sürmemiş olabilirler. Bence kendiniz macun değişikliği yapın. Müşteri hizmetlerine garantiyi bozar mı ve kendinize yapabilir miyim diye sormayı ihmal etmeyin.

Termal macunu düzgün bir macun sürmemiş olabilirler mi? Hatta hiç macun sürmemiş olabilirler. Bence kendiniz macun değişikliği yapın. Müşteri hizmetlerine garantiyi bozar mı ve kendinize yapabilir miyim diye sormayı ihmal etmeyin.
Aynisini dusundum hocam, bence direk macun surmeyi unutup gonderdiler baska aciklamasi yok bana gore. Musteri hizmetlerini aramistim gecen gondermeden once de hicbiri bir sey bilmiyor. Arka arkaya 2 kisiyle konustum ikisi de farkli seyler soyledi, guvenemedim servise gonderdim mecburen

Geri
Yukarı