Çözüldü Laptop şarjdayken neden daha çok FPS verir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çözüm
Donanımların performanslı çalışabilmesi için gereken güç şarj kablosu takılı iken sağlanıyor. Çoğu dizüstü bilgisayarda pil gücü, donanımları performanslı bir şekilde çalıştırmaya yetmez.
Çok güzel bilgi sahibisin kanka. Adam orada ekran kartı ayarları ne olacak diye soruyor vardır orda birşeyler tarzında laflar söylüyorsun. Sonra bilgi sahibiyim diyorsun. Ben de Hulk'ım kardeşim memnun oldum.
Ne yapayım tek tek rastgele ekran kartlarına ait ayarları mı söyleyeyim? Benim ekran kartımda vardı ayar, yapıyordum.

İçindeki bataryanın gücü prizden gelen güçle kıyaslanamaz derecede. Araba bataryası yoksa laptop'ın içinde %100 dediğimiz o performansı almak mümkün değil. Hem bataryayı şarj edip hem tüm donanımı performanslı çalıştırabilen bir kaynakla bataryayı nasıl bir tutuyorsunuz acaba. Bilgileriniz sizi komik duruma düşürüyor şu anda.
Olmaz kardeşim, batarya prize takılıykenki kadar performans veremez. Mümkün değil, bir bataryanın şehir elektriğinden güçlü olması mümkün değil, öyle bir laptop yok piyasada.
Yuh, ne araba bataryası, ne şehir elektriği? Ne diyorsun kardeşim sen? Süper bilgisayarla Pentagon’a sızmıyoruz, altı üstü FIFA oynuyor arkadaş.

İçindeki bataryanın gücü prizden gelen güçle kıyaslanamaz derecede. Araba bataryası yoksa Laptop'ın içinde %100 dediğimiz o performansı almak mümkün değil. Hem bataryayı şarj edip hem tüm donanımı performanslı çalıştırabilen bir kaynakla bataryayı nasıl bir tutuyorsunuz acaba. Bilgileriniz sizi komik duruma düşürüyor şu anda.
Olmaz kardeşim, batarya prize takılıykenki kadar performans veremez. Mümkün değil, bir bataryanın şehir elektriğinden güçlü olması mümkün değil, öyle bir laptop yok piyasada.

Genel olarak haklısınız ama şuna değinmek lazım laptoplar şebekeden gelen elektriğin ancak %10'unu kulllanıyor siz laptoplar 5000W çekiyormuş gibi konuştunuz.

Ne yapayım tek tek rastgele ekran kartlarına ait ayarları mı söyleyeyim? Benim ekran kartımda vardı ayar, yapıyordum.

Yuh, ne araba bataryası, ne şehir elektriği? Ne diyorsun kardeşim sen? Süper bilgisayarla Pentagon’a sızmıyoruz, altı üstü FIFA oynuyor arkadaş.
Dostum adam espiri yapmış zaten.

Herkes sakin olsun. Bahsettiğiniz durumda her iki tarafta kendince haklı. Evet pilde iken cihaz en üst düzeyde performans verebilir fakat bu durum hep böyle değildir. Pilin sağlık durumu, kalitesi, mevcut ısısı gibi etkenler sistemin güç kısmasına dolayısıyla pildeyken tam performans vermemesine, hatta yüzdelik olarak pil iyi durumda gözüksede (%30 gibi) cihazın pat diye kapanmasına neden olabilir. Bu durum tüm laptoplar için böyle değildir, o yüzden herkes için aynı sonucu vermeyebilir. Bu durumda en yüksek performansta oynamak için prize takılı bir biçimde oynamanız daha iyi olacaktır. Herkese iyi sosyaller.

Herkes sakin olsun. Bahsettiğiniz durumda her iki tarafta kendince haklı. Evet pilde iken cihaz en üst düzeyde performans verebilir fakat bu durum hep böyle değildir. Pilin sağlık durumu, kalitesi, mevcut ısısı gibi etkenler sistemin güç kısmasına dolayısıyla pildeyken tam performans vermemesine, hatta yüzdelik olarak pil iyi durumda gözüksede (%30 gibi) cihazın pat diye kapanmasına neden olabilir. Bu durum tüm laptoplar için böyle değildir, o yüzden herkes için aynı sonucu vermeyebilir. Bu durumda en yüksek performansta oynamak için prize takılı bir biçimde oynamanız daha iyi olacaktır. Herkese iyi sosyaller.
Hay ağzına sağlık. Yemediğim linç kalmadı bir de üstüne ceza aldım.

Tüm laptoplar için böyle değildir demişsiniz. Bana 1 adet (yazıyla: bir) bataryada çalışırken 200 W güç harcayabilen bir model gösterin.

Bataryaların belli bir giriş ve çıkış değerleri vardır ve bu değerlerin üstüne çıkamaz.

Hayır bi tane örnek gösterin diyorum ya. Adam kendim kullanıyorum diyor, çek video göster o zaman iki saat uğraştıracağına. Kaç tane laptop modeli gördüm, böyle bir şeye ulaşamadım ben hiçbirinde.

Bataryalar tabi ki de isterse 5000 W bile güç sağlayabilir. Ama örnek vermek gerekirse takoz gibi 5 kilo UPS yapıyorlar, elektrik gidince 500 Watt güç kullanımıyla 5 dakika bile dayanamıyor. Sen küçücük laptop bataryasına bunu yapabiliyor diyorsun.

Son düzenleme:
Tüm laptoplar için böyle değildir demişsiniz. Bana 1 adet (yazıyla: Bir) bataryada çalışırken 200W güç harcayabilen bir model gösterin.

Bataryaların belli bir giriş ve çıkış değerleri vardır ve bu değerlerin üstüne çıkamaz.

Hayır bir tane örnek gösterin diyorum ya. Adam kendim kullanıyorum diyor, çek video göster o zaman iki saat uğraştıracağına. Kaç tane laptop modeli gördüm, böyle bir şeye ulaşamadım ben hiçbirinde.

Bataryalar tabii ki de isterse 5000W bile güç sağlayabilir. Ama örnek vermek gerekirse takoz gibi 5 kilo UPS yapıyorlar, elektrik gidince 500 watt güç kullanımıyla 5 dakika bile dayanamıyor. Sen küçücük laptop bataryasına bunu yapabiliyor diyorsun.

Öncelikle sakin ol, işin içine UPS vb katman gereksiz. Tamam sen haklısın. Burada sen ya da ben muhabbeti yok, neyin siniri bu. Hepimizde burada yanılabiliriz, ölümüne fikir savaşına girmişsin nedir bu heyecan. Hem 200W güç harcayan laptopun konuyla ne ilgisi var? Bu durum değişkenlik gösterebilir, isteyen istediği şekilde kullanır. Pil dedik, teoride dediğin gibi çalışsa da mevcut durumu (ömrü, ısısı) vb bu kalıpları değiştirebilir dedik, işin içine kimyayı katmadık, anot, katot vb den bahsedip şov yapmadık. Herkese iyi sosyaller.

Hay ağzına sağlık. Yemediğim linç kalmadı bir de üstüne ceza aldım.

Bana da arkadaşın biri İstanbul'u fetheder miş gibi cevap verdi, durduk yere tedirgin oldum. En iyisi hiç fikir beyan etmemek. İyi sosyaller.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı