Laptop şarjdayken oyun oynanır mı?

Konuyu sonradan değiştirmişsin galiba. Telefon için şarjdayken oynamak batarya sağlığını doğrudan etkileyen en büyük nedendir. Batarya ömrünü muazzam derece kısaltır. Laptopta telefon kadar etkili olmasa da yine aynı mantık vardır uzun vadede batarya ömrüne zararı var. Şöyle de bir durum var Oyuncu Laptoplarında tam performans çalışırken bataryadan çok fazla güç tükettiği için şarj desteği gerekebilir, dolayısıyla kullanıcı ister istemez sürekli şarjdayken kullanıyor. Tahminimce enerji aktarma teknolojisi gibi bir teknoloji ile batarya takılı olsa bile oyun esnasında gücü adaptörden alan yönlendirme sistemleri mevcuttur.

Son düzenleme:
Laptopta ileride şarjı olmadan kullandığınız zaman şarjınız su gibi gider onun dışında laptoplar zaten şarjda oyun oynanır.

Laptop için bu arada telefon için değil yazmayı unutmuşum moderator telefon yapmış.

Laptopta eğer şarja takmazsan zaten tam performans alamazsın. Sistem %50-60 performansla çalışacaktır. Özellikle ekran kartı. Laptop pillerinde şarj döngüsü vardır. BU 0'dan 100'e kaç kere şaj ettiğin sayılara belirlenir ve pil üreticilerinin tahmini döngü süreleri vardır kendi pil ömürleri için.

Laptop için hocam moderatör yanlış yazmış
Bende yanlış yanıtlamışım :D Hocam yeni nesil veya özelliği var ise zaten %100 den sonra şarjı kesiyor. Ben 3 senedir pilde kullanıyorum, oynuyorum ve pili hâla 3-4 saat götürüyor. Sıkıntı olmaz yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı