Laptop şarjdayken oyun oynanır mı?

Asıl şarjda değilken oynanmaz bu nasıl soru. :D
Şarjda değilken ekran kartı tam performans veremez, laptopta oyun şarjda oynanır.
Şarjda değilken istesen de oynayamazsın. Akıcı olmaz. Tam performans vermez.

Bende yanlış yanıtlamışım :D hocam yeni nesil veya özelliği var ise zaten %100'den sonra şarjı kesiyor. Ben 3 senedir pilde kullanıyorum, oynuyorum ve pili hâla 3-4 saat götürüyor. Sıkıntı olmaz yani.

Bende laptopu 2.5 yıldır pilde kullanıyorum. 5 saat falan götürüyor, bu arada Casper S500 yeni nesil?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazıları da şarjdayken bataryayı çıkarın diyor yoksa sıkıntı olur diyor doğru mu? ve şarjı 100 yaptıktan sonra şarjda oynayın diyor.
Bataryanın sürekli 100'de olması tabii ki sağlıklı değil. 80-20 arası en iyisidir, aylarca veya yıllarca 100'de kalması bataryayı ister istemez bitirir. Bataryayı çıkarıp oynarsanız daha sağlıklı.

Yeni nesil laptoplar 100'den sonra şarj etmiyor mu?
Edip etmemesi önemli değil. Batarya sürekli 100'de kalıyor. Uzun vade de bataryaya zararlı. Çok önemli değil ama batarya süresini düşürür yani. Sürekli şarjda çıkarmadan kullanıyorsan çıkar bataryayı. Eğer şarjdan çıkardığın zamanlar oluyorsa yerleşik olarak kullanmıyorsan kalsın.

Edip etmemesi önemli değil. Batarya sürekli 100'de kalıyor. Uzun vade de bataryaya zararlı. Çok önemli değil ama batarya süresini düşürür yani. Sürekli şarjda çıkarmadan kullanıyorsan çıkar bataryayı. Eğer şarjdan çıkardığın zamanlar oluyorsa yerleşik olarak kullanmıyorsan kalsın.
Hocam bende bi kaç saat şarjda kalacak sıkntı yokmu yani?

Hocam bende bi kaç saat şarjda kalacak sıkntı yokmu yani?
Hocam takılmayın bu kadar. Şarjda kalması tek bataryayı etkiliyor zaten. Batarya da ölse bile çok para değil. Kafanıza göre kullanın geçin. Günlük kullanımlarda şarjda kullanmasanız iyi mesela. Genelde oyun oynarken şarjda kalsın yeterli.

Geri
Yukarı