Laptop şarjı hızlı bitiyor

Legendary0

Decapat
Daha fazla  
Oyuncu laptopu aldım ama şarjı aşırı hızlı bitiyor, bunu üniversitede nasıl kullanacağım? Şarj aleti 170W, şimdi ben buna 100W'lık powerbank taksam kısa devre yapar mı ya da nasıl çözebilirim?

Oyuncu laptopu aldım ama şarjı aşırı hızlı bitiyor, bunu üniversitede nasıl kullanacağım? Şarj aleti 170W, şimdi ben buna 100W'lık powerbank taksam kısa devre yapar mı ya da nasıl çözebilirim?
Kısa derken? Ne yaparken bitiyor? Zaten çok uzun dayanmazlar. Herşeyi pil modunda alıp, ofis işleri yaparsan biraz daha dayanır. Ekran parlaklığını da düşürürsen iyi olur.

Çözemezsin.Oyuncu laptopları bu tarz beklentileri karşılamaz ama şunları yaparsan en azından 4 5 saat görebiliyor olman lazım. İşlemcini dengeli modda kullan,ekran parlaklığını düşür varsa klavye ışığını tek renk ve parlaklığı kısık yap üstüne tamamen kapatabiliyorsan kapat.

Çözemezsin. Oyuncu laptopları bu tarz beklentileri karşılamaz ama şunları yaparsan en azından 4 5 saat görebiliyor olman lazım. İşlemcini dengeli modda kullan, ekran parlaklığını düşür varsa klavye ışığını tek renk ve parlaklığı kısık yap üstüne tamamen kapatabiliyorsan kapat.

Bu işlemleri masaüstünde de denesek güç tüketimi biraz olsun düşer mi? Çünkü çok elektrik faturası geliyor ya:(

Kısa derken? Ne yaparken bitiyor? Zaten çok uzun dayanmazlar. Her şeyi pil modunda alıp, ofis işleri yaparsan biraz daha dayanır. Ekran parlaklığını da düşürürsen iyi olur.

Reis her şeyi neredeyse düşürdüm ama Max 2 saat gidiyor PC'yi APU'ya çeksem ekran kartını kullanmasam oyun oynamadığım zaman işe yarar mı?

Bu işlemleri masaüstünde de denesek güç tüketimi biraz olsun düşer mi? Çünkü çok elektrik faturası geliyor ya:(
10 TLnin üstünde bir fark olmaz abartarak söylüyorum.

Onu nereden açıyoruz?
Bilgisayarında mux switch varsa onu da kapat. Çoğu markanın kendine özgü uygulamaları olur bu benimkinden örnek verirsek NitroSense'dir. Oradan çoğu ayarı kontrol edebiliyorum. Laptop marka ve model verirseniz uygulama ismine bakabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı