Laptop şarjı nasıl çıkarılmalı?

Şimdi laptopta sök-çıkar yapınca soket bozulur diye düşünüyorum da sadece duvardakini söksek yeter mi acaba adaptör de arta kalan elektrik laptopa sıkıntı çıkarmaz mı çünkü duvardan söküyorum laptop 5 sn şarjda kalıyor :D

Laptop soketini bozar diye düşünüyorum ben de hocam sadece prizden çıkarınca laptop hala şarj oluyor 5 sn kadar adaptör de biriken elektrik zarar verir mi tam sorum bu

Dostum statik elektrik olabilir HP ve Monster'de bolca var zaten statik elektrikle ilgili sorunlar en iyisi dediğim gibi yapman

Bilgisayarınızı Kapatıktan sonra sadece adaptorün fişini çekmeniz yeterli olacaktır.
Prizden bilgisayardan sökmeniz gerekmez.
-
Prize takılı sadece kablo olacaktır.
Bilgisayara taklını adaptor takılı olur böylece güç bilgisayara gelmez. Bozulan birşeyde olmaz.
20senedir ben öyle kullanıyorum. Ne zararını gördüm ne de bilgisayarın pilin ömrü bitti.
(İstersen anahtarlı koruma pirizi ile direk güçü kesersin oda olur) hiç fiş çekmesin.
Giriş cıkışlarda Bozulma ihtimali olmaz kablo yeter ki bükülmesin dikkat edersin. Senelerdir kullanırsın. Eger Kalamak gerekse adaptör kablosunu bükmeden katla yeterli..
-
Çözüm budur...

Son düzenleme:
Bilgisayarınızı Kapatıktan sonra sadece adaptorün fişini çekmeniz yeterli olcaktır.
pirizden bilgisayardan sökmeniz gerekmez.
-
Pirize takılı sadece kablo olacaktır.
bilgisayara taklını adaptor takılı olur böylece güç bilgisayara gelmez. bozulan birşeyde olmaz.
20senedir ben öyle kullanıyorum. ne zararını gördüm nede bilgisayarın pilin ömrü bitti..
-
çözüm budur...
tabi doğrudur şimdi duvardaki prizden sökünce pc 5 sn daha şarj oluyor ya o arta kalan elektriğin zararı olur diye düşünmüştüm sadece adaptörü duvarda ki prizden sökerim ben de pc soketi bozulabilir sok-çıkart yaparak

tabi doğrudur şimdi duvardaki prizden sökünce pc 5 sn daha şarj oluyor ya o arta kalan elektriğin zararı olur diye düşünmüştüm sadece adaptörü duvarda ki prizden sökerim ben de pc soketi bozulabilir sok-çıkart yaparak
Cevap verdim tekarar okurnusun.. Çözümü
Duvardan degilde adaptorden ayırsan daha mantıklı bence... duvarda kalan sadece boş kablo olur..

Son düzenleme:
Cevap verdim tekarar okurnusun.. Çözümü
Duvardan degilde adaptorden ayırsan daha mantıklı bence... duvarda kalan sadece boş kablo olur..
abicim adaptörün fişini çekmen yeterli olacak demişsin bilgisayarı da sökmen gerekmez demişsin
sonra prize sadece kablo (adaptör diye anlıyorum) takılı olacak demişsin

Yeni konular

Geri
Yukarı