Laptop Ses Kartı ve Kayıt İşlemi

Arkadaşlar laptop bilgisayarımda kayıt almak için harici mikrofonumu görmüyor. Ayrıca tek girişi olduğu için mikrofonumu taktığım zaman müziğin sesi gelmiyor ve harici mikrofonda çalışmıyor. Sanırım harici ses kartı almam lazım öyle değil mi. Bunun için net ve sağlam bir harici ses kartı almak istiyorum işimi görür diye. Bunun içinde fiyatı çokta pahalı olmaması şartıyla nasıl bir ses kartı almalıyım fikriniz var mı. Mesela 15 tl'ye olan ses kartları ile 30 40 tl üstü ses kartları arasında ki farklar nedir, benim için net ses çıksın istiyorum ve çokta aşırı, kaliteli falan olmasınada gerek yok ama laptop ses kartlarından anlamadığım için sizlere sormak istedim. :confused:

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer uzun süre kafam rahat etsin derseniz güzel bir usb ses kartı alıp sorununuzu kökten çözebilirsiniz m audio fast track gibi hem kayıtlarınızda güzel olur,midi bağlantılarında da latency (gecikme) sorununuz en düşük seviyede olur.Ancak ben çok güçlü bir şey istemem bir sıkıntı olursa yeniden ses kartı alırım derseniz önerilen baz modeller gibi bir şeyler alabilirsiniz.

Eğer uzun süre kafam rahat etsin derseniz güzel bir usb ses kartı alıp sorununuzu kökten çözebilirsiniz m audio fast track gibi hem kayıtlarınızda güzel olur,midi bağlantılarında da latency (gecikme) sorununuz en düşük seviyede olur.Ancak ben çok güçlü bir şey istemem bir sıkıntı olursa yeniden ses kartı alırım derseniz önerilen baz modeller gibi bir şeyler alabilirsiniz
Teşekkür ederim kardeşim bakıyorum zaten ve ayrıca m audio fast track favorilerimden birisi almayı düşünüyorum işimi görür neticesiyle.

Tabiki bu ses kartı macerasından sonrada refarans monitör arayaşınız başlayacak muhtemelen :)
Şimdilik temiz ve net kayıt almak yeterli ilerde düşüncem zaten bu dediğini. :) Yalnız bunların fiyatları ne kadar.

Çok güzel bir soru sordunuz fiyatları en düşük 700-800tl den 6000+ devam ediyor. Ortalama 1000-1200tl gibi bir mebla ile odanın büyüklüğüne göre güzel bir sonuç alınır. Sıfır aldığınızı varsayarsak şuan için 1500-1750 arasında başarılı sonuçlar alırsınız. Birde ek olarak rode gibi bir mikrofonunuz olduğunu varsayıyorum. Mikrofon olarak ne kullanıyorsunuz?

Çok güzel bir soru sordunuz fiyatları en düşük 700-800tl den 6000+ devam ediyor.Ortalama 1000-1200tl gibi bir mebla ile odanın büyüklüğüne göre güzel bir sonuç alınır.Sıfır aldığınızı varsayarsak şuan için 1500-1750 arasında başarılı sonuçlar alırsınız.Birde ek olarak rode gibi bir mikrofonunuz olduğunu varsayıyorum.Mikrofon olarak ne kullanıyorsunuz?
Dostum ne yaptın ya ne 600'ü. :) Laptop yeni aldım hiç o kadar bütçem yok ve okadar pahalı sanmıyodum ya. 50 -100tl arası olanlarından vardır sanıyodum ama sen maşallah nerdeyse anıl piyancının malzemelerinden öneriyor gibisin. :p

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı