Laptop sökmek için hangi tornavida gerekiyor?

686372

Femtopat
Merhaba. Laptop bilgisayarımı bakım için sökeceğim fakat hangi tornavida gerekiyor gidip sordum dükkanlara adamlar bilmiyor.
Nasıl dükkan açtırdılarsa bunlara 2 saattir geziyorum altta fotoğrafı bırakıyorum hangi tornavidayı almam gerekiyor yazarsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-07-17 at 2.08.14 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-17 at 2.08.14 PM.jpeg
    128,6 KB · Görüntüleme: 86
Bir adet tornavida seti alın, içinde çoğu işler için kullanabileceğiniz uçlar olacağı için bu gibi işlerde rahat edersiniz.

Hocam gittim şu telefoncu saatci olan takımdan aldım o uyuyor fakat vida açılmadı bir türlü galiba yalama olmuş açmaya çalışıyorum olmuyor en sonunda boşa dönüyor.
Vidanın üstündeki kısım ile altındaki kısım ayrı ve vidanın altındaki çizgi iki parçanın birleştiği yer değil mi? Eğer öyleyse o çizgiye ince bir şey sıkıştırıp yukarı ittirirken bir yandan da vidayi çevirirseniz yüksek ihtimal açılacaktır.

Bir adet tornavida seti alın, içinde çoğu işler için kullanabileceğiniz uçlar olacağı için bu gibi işlerde rahat edersiniz.

Vidanın üstündeki kısım ile altındaki kısım ayrı ve vidanın altındaki çizgi iki parçanın birleştiği yer değil mi? Eğer öyleyse o çizgiye ince bir şey sıkıştırıp yukarı ittirirken bir yandan da vidayi çevirirseniz yüksek ihtimal açılacaktır.

Hocam laptop CD room çıkartma vidası vidaya oturtuyorum baskı uyguluyorum fakat elim acıyor dönmüyor vida yavaş yaptığımdada içinde boşa dönüyor diğer vidaları da kontrol ettim onlar da aynı şekilde öyle.

Fotoğraftaki aynı vidadan ama içeri gömülü bunun gibi fazla dışarı da değil.

Geri
Yukarı