Laptop soğutucu bloğunun vidaları nereden temin edilir?

Oxygenium

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, elimde Acer A715-75G notebook bulunmakta. Cihazımın düzenli olarak termal bakımını yapmayı seviyorum ama en son sefer işlemcinin üzerine oturan bakır plakanın vidasını biraz sert sıktım ve yalama olmaya yaklaştı bir defa daha çıkacağına şüphem yok lakin vidayı geri sıkabileceğim konusunda şüphelerim var. Şayet sıkabilsem bile geri çıkarabileceğimi sanmıyorum. bu nedenle vidaların yenilerini temin edip değiştirmeyi düşünüyorum lakin vidanın uzunluğu, kalınlığı gibi değerleri veyahut nereden temin edebileceğimi bilmiyorum.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Merhaba, elimde Acer A715-75G notebook bulunmakta. Cihazımın düzenli olarak termal bakımını yapmayı seviyorum ama en son sefer işlemcinin üzerine oturan bakır plakanın vidasını biraz sert sıktım ve yalama olmaya yaklaştı bir defa daha çıkacağına şüphem yok lakin vidayı geri sıkabileceğim konusunda şüphelerim var. Şayet sıkabilsem bile geri çıkarabileceğimi sanmıyorum. Bu nedenle vidaların yenilerini temin edip değiştirmeyi düşünüyorum lakin vidanın uzunluğu, kalınlığı gibi değerleri veyahut nereden temin edebileceğimi bilmiyorum.

Bilgisayarcılar da bulabilirsin. Onlar da bola vida var.

Mahalle bilgisayarcılarına bakabilirsin.

Merhaba, elimde Acer A715-75G notebook bulunmakta. Cihazımın düzenli olarak termal bakımını yapmayı seviyorum ama en son sefer işlemcinin üzerine oturan bakır plakanın vidasını biraz sert sıktım ve yalama olmaya yaklaştı bir defa daha çıkacağına şüphem yok lakin vidayı geri sıkabileceğim konusunda şüphelerim var. Şayet sıkabilsem bile geri çıkarabileceğimi sanmıyorum. Bu nedenle vidaların yenilerini temin edip değiştirmeyi düşünüyorum lakin vidanın uzunluğu, kalınlığı gibi değerleri veyahut nereden temin edebileceğimi bilmiyorum.

Ne yaptınız bulabildiniz mi?

Geri
Yukarı