Laptop soğutucu CPU sıcaklığını düşürür mü?

ZaferNyX

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemcim oyunda 95 derecelere kadar çıkıyor. Termal macunu Aerocool markasının termal macunuyla değiştirdim ama hala sonuç aynı. Bir laptop soğutucu almak CPU sıcaklığını düşürür mü, ortalama kaç derece düşürür?

İşlemci modeli: i5 2410M.

Çok büyük etkisi olmamakla beraber düşük tutmaya çalışıyorlar. Kaliteli bir soğutucu almanız lazım. kullandığınız termal macunu da xigmatek veya cooler master ile ilerde değiştirin etkisi daha iyi olur.

Hayır, 1-2 derece bile etki edeceğini sanmıyorum. Belki vakumlu soğutucular biraz iş yapabilir. Ama öyle 10-15 derece gibi bir düşme beklemeyin. Maksimum 5-6 olabilir.

Ayrıca o işlemci oyunlar için uygun değil. Sisteme uygun olmayan oyunları GeForce Now vb. oynayabilirsiniz. Oyun ayarlarını düşürebilirsin. Turbo boost kapatmayı deneyebilirsin.

Hayır, 1-2 derece bile etki edeceğini sanmıyorum. Belki vakumlu soğutucular biraz iş yapabilir. Ama öyle 10-15 derece gibi bir düşme beklemeyin. Maksimum 5-6 olabilir.

Ayrıca o işlemci oyunlar için uygun değil. Sisteme uygun olmayan oyunları GeForce Now vb. oynayabilirsiniz. Oyun ayarlarını düşürebilirsin. Turbo boost kapatmayı deneyebilirsin.
Boost kapatırsanız 20 25 derece düşüyor sessiz çalışıyor bende bu etki oldu.

GeForce Now ne oluyor daha önce duymuştum ama bi bilgim yok

Videoda GeForce Now'un ne olduğunu açıklıyor. İzledikten sonra internet hıznız iyiyse paket fiyatlarına bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı