Laptop Soğutucu gerekli mi?

Arda Kaygısız

Decapat
Daha fazla  
Kendim laptop kullanıcısıyım arada sırada oyunlar oynuyorum. Önümüz yaz olduğu için laptopun ısısı hakkında kafamda soru işaretleri oluşmaya başladı bende soğutucu almayı düşündüm. Laptopum çok ısınmıyor fakat bir kaç araştırma yaptım ve bazı kişiler gerekli olmadığını bazı kişiler ise gerekli olduğundan bahsediyor. Bende kesin bir sonuç almak için sizden yardım bekliyorum.

Kendim laptop kullanıcısıyım arada sırada oyunlar oynuyorum. Önümüz yaz olduğu için laptopun ısısı hakkında kafamda soru işaretleri oluşmaya başladı bende soğutucu almayı düşündüm. Laptopum çok ısınmıyor fakat birkaç araştırma yaptım ve bazı kişiler gerekli olmadığını bazı kişiler ise gerekli olduğundan bahsediyor. Bende kesin bir sonuç almak için sizden yardım bekliyorum.

Yük altında kaç derece oluyor?

Kendim laptop kullanıcısıyım arada sırada oyunlar oynuyorum. Önümüz yaz olduğu için laptopun ısısı hakkında kafamda soru işaretleri oluşmaya başladı bende soğutucu almayı düşündüm. Laptopum çok ısınmıyor fakat bir kaç araştırma yaptım ve bazı kişiler gerekli olmadığını bazı kişiler ise gerekli olduğundan bahsediyor. Bende kesin bir sonuç almak için sizden yardım bekliyorum.
Bilgisayarın altında hava ızgarası var ise soğutucu iş yapabilir lakin fiyatları gereksiz pahalı geliyor bana.

Sıcaklıkların gayet iyi sayılır. Laptop direk masanın üstündeyse altına küçük kitap gibi birşey koyup hafif yükselirsen ızgaraların açılması da etkili olabilir.

Soğutucular aslında soğutmuyor bu bakimdan soğutucu işe yaramıyor denilebilir ancak stand görevi görüp laptopu havada tutup altta boşluk sağladığı ve dolayısıyla hava akışı arttığı için 4-5 derecelik bir serinleme olduğu için işe yarıyor de denilebilir. Eğer düz zemin üzerinde kullanıyorsan laptopu kesinlikle stand ya da soğutucu alıp laptopun altinda boşluk olmasını sağla.

Soğutucular aslında soğutmuyor bu bakimdan soğutucu işe yaramıyor denilebilir ancak stant görevi görüp laptopu havada tutup altta boşluk sağladığı ve dolayısıyla hava akışı arttığı için 4-5 derecelik bir serinleme olduğu için işe yarıyor de denilebilir. Eğer düz zemin üzerinde kullanıyorsan laptopu kesinlikle stant ya da soğutucu alıp laptopun altinda boşluk olmasını sağla.

Ben alüminyum stant kullanıyorum 49 55 derece arası sıcaklık değerim soğutucuya gerek var mı?

Geri
Yukarı