Laptop soğutucu işe yarar mı?

Makaleler
1
Bilgisayarım çok ısınıyor. Bazen masamı ve klavye vb. silmek için çıkarıyorum şarjdan altını vb. siliyorum. Ama ellenmeyecek derecede sıcak oluyor masam dahil.

Bu ürünü almak istiyorum ama aklımda birkaç sorun var.

1-) Soğutucu olduğunu hissettirir mi? Yani mesela laptop biraz yamuk vb. durur diye almak istemiyorum.
2-) İyi soğuturmu yani 10 derece falan sıcaklık azalır mı?

Ve 100 TL'ye kadar bir soğutucu önerir misiniz?

Laptopun altında hava alma alanı (2 3 delikten bahsetmiyorum, atıyorum toplamda 30 40 delikten oluşan çokça açık alan) var ise evet iyi soğutur. Ama laptopun altında 1 - 2 tane açık yer var ise ya da Macbook gibi kapalı ise hemen hemen hiçbir faydası olmuyor.

Laptopun altında hava alma alanı (2 3 delikten bahsetmiyorum, atıyorum toplamda 30 40 delikten oluşan çokça açık alan) var ise evet iyi soğutur. Ama laptopun altında 1 - 2 tane açık yer var ise ya da MacBook gibi kapalı ise hemen hemen hiçbir faydası olmuyor.

Benim 110 15 tane açık alanım var faydasını görür müyüm?

Şöyle özetleyim;

Resimde görmüş olduğunuz laptop MSI Gaming GE72 serisi kendi laptopum.

Eğer laptopunuzun arkasında bakır boruların, diğer bileşenlerin görüneceği kadar bolca delikle bu kadar açıklık var ise işe yarar evet.

5D116784-10B1-483B-97C8-F5B715E18C33.jpeg
Ancak sadece işlemciyi soğutmak üzere çalışan fan deliği var ise (kendi laptopum da sağ ve sol üst köşelerde gördüğünüz ufak delikler) en iyi laptop soğutucuyu da alsanız işe yaramaz.

Şöyle özetleyim;

Resimde görmüş olduğunuz laptop MSI Gaming GE72 serisi kendi laptopum.

Eğer laptopunuzun arkasında bakır boruların, diğer bileşenlerin görüneceği kadar bolca delikle bu kadar açıklık var ise işe yarar evet.

Eki Görüntüle 1140629
Ancak sadece işlemciyi soğutmak üzere çalışan fan deliği var ise (kendi laptopum da sağ ve sol üst köşelerde gördüğünüz ufak delikler) en iyi laptop soğutucuyu da alsanız işe yaramaz.

Benim Casper model ve neredeyse senin bilgisayarın kadar delik var işe yarayacağını düşünüyorum.

Geri
Yukarı