Laptop soğutucu işe yarıyor mu?

almax1903

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bende i5 10210U MX250 8 GB RAM'li laptop var sogutucu var ama sogutucu yuzunden 2 USB var 1 gidiyor sogutucuda 2 USB yeri var ama 1 tanesi çalısıyor ondan sogutucu bir işe yaramıyorsa kenara atacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pek bir işe yaramıyor eğer ucuz bir şeyse. Eğer Zalman marka bir soğutucu kullanıyorsanız kalabilir, ancak 300-400 liranın altında bir cihaz ise onun yerine laptopun altına 2 tane kitap koyun, hem boyun ve göz sağlığınız için güzel bir eğim kazanır hem de hava akışını sağlayarak güzel bir soğutma elde edebilirsiniz.

Soğutucu direkt olarak soğutmasa bile laptopun alt kısımdan hava almasını ve kendini daha kolay soğutmasını sağlıyor yani usb ye çok ihtiyacın olduğunda soğutucunun usb sini sök ama laptop soğutucunun üstünde kalsın.

Tutsan tutsan 8 derece ama 8 derece bile önemli diyorsanız alabilirsiniz
Bu arada 2 port kimseye yetmez bu yüzden buna da bakabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar, bende i5 10210U MX250 8 GB RAM'li laptop var sogutucu var ama sogutucu yuzunden 2 USB var 1 gidiyor sogutucuda 2 USB yeri var ama 1 tanesi çalısıyor ondan sogutucu bir işe yaramıyorsa kenara atacağım.
Hocam kendiniz bunu karşılaştırabilirsiniz. Bir süre soğutucu olmadan kullanın. Sıcaklık değerlerini takip ederek. Sonra soğutucu ile olduğu hali karşılaştırın. Büyük ihtimal işe yarar çünkü laptop'ların dahili fanı'nın kendine hayrı yok. Kullanman gerekicek ise ekstra USB çoğaltıcı alabilirsin.

bende baya işe yarıyor ancak soğutucudan soğtucuya değişir bence test edip kenara atın yani soğutucuyla kaç derece soğutucusuz kaç derece gibi bakarak.

Hocam 6 fanlı bir laptop soğutucu almıştım, elimi üstüne koyduğumda falan öyle aman aman elimi bile soğutmuyordu ama gel gör ki warzonede laptop 98'leri görüp fps droplar takılmalar yaşatırken 93-94 derecelere düştü ve hemen hemen her oyunda 4-5 derece daha az görür oldum. USB portları (3.0 falan hepsi öyle sanırım bilgim yok) 5v veriyor, ben soğutucu USB portumu işgal etmesin diye 12V adaptör ile soğutucuyu kullanıyorum ve şu anda gayet mutluyum.

Yeni konular

Geri
Yukarı