Laptop soğutucular yararlı oluyor mu?

teknomekno

Centipat
Laptopumda ısınma sorunu var bay soğutucu almayı düşünüyorum. Bakınca bu delikler küçük geldi acaba işe yararmı soğutur mu? Ya da kaç dereceye kadar soğuma olur?

Dosya Ekleri

• e14e298d-2b7a-4261-ada7-0ccf4d75e99c.jpg
    e14e298d-2b7a-4261-ada7-0ccf4d75e99c.jpg
    72,8 KB · Görüntüleme: 64
Fanın havayı geri üflediği yer orası değil. PC'nin menteşenin bağlamından bıraktığını biliyorum. Neyse konu bu degil. Evet etkisi oluyor ama soğutucudan soğutucuya göre degişir. Etkisi olur hele ki ısıdan drop yediğin oyunlarda. Alırsan kaliteli ve tek fanlı bir soğutucu almanı tavsiye ederim.

Fanın havayı geri üflediği yer orası değil. PC'nin menteşenin bağlamından bıraktığını biliyorum. Neyse konu bu degil. Evet etkisi oluyor ama soğutucudan soğutucuya göre degişir. Etkisi olur hele ki ısıdan drop yediğin oyunlarda. Alırsan kaliteli ve tek fanlı bir soğutucu almanı tavsiye ederim.

5 Dakikada drop yemeye başlıyorum ve bu dönemde doların etkisi midir karantinadan mıdır bilinmez soğutucu fiyatlarında 2 kat zamlanma var işe yaramazsa boşu boşuna 100-200 lira vermek istemiyorum. Önerebileceğin bir model var mıdır? Bu arada işlemcilerimiz aynı sanırım sen denedinmi etkisini gördün mü?

Bu sorunun cevabı değişken. Cihazın havalandırma sistemine göre değişir. Bazı laptopların alt tarafında çok sayıda hava almasını sağlayan ızgara bulunuyor, o modellerde cihazın altına konulan ve iyi bir fanı olan aktif laptop soğutucular etkin oluyorlar.

Bunun dışında o imkan yoksa ki seninkinde çok etkin olmayabilir, vakumlu laptop soğutucularını laptop kasasının genellikle yanlarında bulunan ızgaralara takıp sıcak havayı daha verimli dışarı atabiliyorsun. Bu tip cihazlar genellikle biraz daha iyi sonuç verir ama sürekli taşımak gerektiğinde biraz zahmet çıkarırlar.

Bahsettiğim vakumlu soğutucu dediğim tip bu: https://www.amazon.com/gp/product/B01NACVLWM/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Son düzenleme:
hocam bende vakumlu soğutuculara baktım normal soğutucuya göre çok daha iyi sonuçlar veriyor ama malesef benim laptopun yanlarında değil menteşe kısmında ızgara var

Laptopumda ısınma sorunu var bay soğutucu almayı düşünüyorum. Bakınca bu delikler küçük geldi acaba işe yararmı soğutur mu? Ya da kaç dereceye kadar soğuma olur?
Benim oyun oynamak için laptopumun bütün ayarlarını yüksek performansa getirdim. Bu ayarlardan mıdır bilmem ama ister istemez biraz güçlü oyunlarda belli bir zaman sonra ısınmaya başlıyor. Bazen farkediyorum ki soğutucumu çalıştırmayı unutmuşum hemen açıyorum bir müddet sonra ısı biraz daha düşüyor. Laptopu masanın üzerinde sabit kullanıyorum.Soğutucu daha etkili olsun diye pc nin alt kapağı açık bıraktım. Vidaları kaybolmayacak şekilde ve kapak kırılmayacak şekilde sakladım. Kasa açık kalınca soğutucunun üflediği hava özellikle işlemci ve ekran kartına direk vuruyor. O yüzden daha iyi soğutuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı