Laptop soğutucusu nasıl yapılır?

@Swaglikeohio müthiş düşmüş hayırlı olsun, laptop tasarımının azizliğine uğramışsın :D
Harbiden hocam ya. Hatta undervolt yapmadığımı fark ettim ve undervolt yapınca da yaklaşık 30 35 derecelik bir düşüş aldım. İşlemcim 55-65'lerde çalışıyor artık.

Mesajınızı çözüm olarak nasıl işaretleyeceğim? Rapor olarak çözümü işaretlesem modlar yardım eder mi?

@Swaglikeohio raporda çözüm sekmesi var işaretle onlar halleder. Ben de undervolt ile 20 derecelik düşüş yaşamıştım senin gibi termal throttling yiyordum ilaç gibi gelmişti, en güzel ayarı bul undervoltlu kullan mis gibi olur. Undervolt yapıp yapmadığını hwMonitörden bakabilirsin bu arada.

@Swaglikeohio raporda çözüm sekmesi var işaretle onlar halleder. Ben de undervolt ile 20 derecelik düşüş yaşamıştım senin gibi termal throttling yiyordum ilaç gibi gelmişti, en güzel ayarı bul undervoltlu kullan mis gibi olur. Undervolt yapıp yapmadığını hwMonitörden bakabilirsin bu arada.
Yok hocam zaten rehberim bile var undervolt ile ilgili biliyorum nasıl yapmam gerektiğini teşekkür ederim.

I5 1035G1 -35MV undervolt ile kullanıyorum. -40 -45 civarı mavi ekranlar falan başlıyor. İnternette -100mV bile yapabilen var ama galiba anakart farklı olduğu için bende böyle oluyor. Olsun buna da şükür :D

Çözüm raporunu yolladım teşekkür ederim.

O değerler aynı model laptopta bile değişiyor takma kafana, core - 160mv, cache - 150 mv bendeki değerler mesela. Yalnız 30 derece düşüş şimdi düşündüm de çok çılgın senin laptop bu anı bekliyormuş hahahahah :D
Evet hocam vallaha sistem bir açıldı şöyle bir oh be çekti.

Fanların output kısmını klavyenin tuşlarının arasındaki boşluktan çıkarmak nedir ya? dalgami geciyorsun canim?

Paylaşamam ama yazarım.

CS:GO arkada açık. 1.5 GHz işlemcim 85 derece civarı çalışıyor.

CS:GO'yu oynarken 90-95 sonra hopp thorttle 85-90-05 loop.

Hocam ne kadar teşekkür etsem az. 80 liraya gidip vakumlu soğutucu aldım. Sonuçlar şu:

(Soğutucu kapalı)
Eki Görüntüle 1406026

(Soğutucu açık)
Eki Görüntüle 1406028

Hocam bir de işlemcim soğutucu kapalı iken 90-95 arası jitterlanıyordu. O sorun da çözüldü artık 70-75 arası sıcaklık değişimleri oluyor. 20-25 derecelik bir düşüş sağladık. Teşekkür ederim.

Hocam hayırlı olsun fakat vakumlu soğutucu laptopun fanına zarar verebilir dikkatli kullanın derim.

Hocam hayırlı olsun fakat vakumlu soğutucu laptopun fanına zarar verebilir dikkatli kullanın derim.
Yok hocam vereceğini sanmıyorum. Fanlarım zaten %100 hızda dönmüyor benim. Fan testi yaptığım zaman fanlarım uçak gibi olurken oyunlarda falan çok sessiz çalışıyor.

Evet profil ayarlamayı falan denedim. Olmadı. O yüzden fanlarım zaten %60 %70 gibi çalışırken onu %90 %100 yapsa bir şey olacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı