Laptop soğutucusu USB'den bağlanırsa zarar verir mi?

Börtü Böcük

Kilopat
Soğutucuyu Laptop'a fişe takarak değil de USB üzerinden bağlarsak zarar verir diye duydum. Bu doğru mu? USB'den bağlamalı soğutucular alınır mı? Yoksa fişe takılanlardan mı alınmalı? Yaz ayları geldi yine makineler alev alıyor. 😆

Çok fanlı modellerde yüksek akım çekmeye çalışabilme durumları olabiliyor. 500ma veriyor normalde bir USB soket bilgisayarda. Daha fazlası gelirse anakarta zarar verebilir. Yani hem evet hem hayır. Buna dikkat etmek gerek. 2-3 fanlı bir soğutucunun bozacağını sanmam.

Çok fanlı modellerde yüksek akım çekmeye çalışabilme durumları olabiliyor. 500ma veriyor normalde bir USB soket bilgisayarda. Daha fazlası gelirse anakarta zarar verebilir. Yani hem evet hem hayır. Buna dikkat etmek gerek. 2-3 fanlı bir soğutucunun bozacağını sanmam.
Ben yine de USB ile bağlanandan almak istemiyorum. Var mı soğutucu öneriniz? Ben bunu beğendim.

180 lira çok değil mi ya? Daha vergisi de var.

En çok yorum yapılan ve satılan ürün olarak bunları buldum. Bence o kadar para vermeyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı