Laptop soğutucusunu nasıl test edebilirim?

Dostum sana bir tavsiyem olacak. Laptop alt kapağı eğer çıkıyorsa onu çıkar. Sonrasında soğutucunun ûzerine koy ve öyle kullan. 96 dereceyi gören ekran kartım 83 dereceyi geçmiyor artık. Sosyalde konusunu açmıştım daha önce bana tozlanma olur dediler. O konuyu açtığım tarihten beri o şekilde kullanmaktayım zerre tozlanma olmadı. Laptop kapağı soğutucudan gelen soğuk havanın işlemci ve ekran kartına temas etmesini engelliyor.
Soğutucudan soğuk hava gelmiyor normal odadaki hava geliyor sadece açış olduğu için daha serin oluyor. Alt kapağı açık bırakacak kadar ısınmıyordur laptop zaten öyle bir durum olsa fan temizliği yapması lazım soğutucu kesmez

Soğutucudan soğuk hava gelmiyor normal odadaki hava geliyor sadece açış olduğu için daha serin oluyor. Alt kapağı açık bırakacak kadar ısınmıyordur laptop zaten öyle bir durum olsa fan temizliği yapması lazım soğutucu kesmez.

Fanlarım temiz termal macun değişimi yaptım. Sadece kapağı çıkarsam bile 95 dereceden 90 dereceye düşüyor. Ne kadar ısındığını da söylemeden bilemeyiz.

Fanlarım temiz termal macun değişimi yaptım. Sadece kapağı çıkarsam bile 95 dereceden 90 dereceye düşüyor. Ne kadar ısındığını da söylemeden bilemeyiz.

Ekran kartınn fanı yokmuda o kadar ısınıyor eğer benimki gibi yoksa zaten FPS vermez.
Ve ısınması normal.
Bende deneyeyim bir kapağı çıkarayım. Ama benim kapak çıkarsa laptopun yere temas eden ayakları da çıkıyor o zaman kasa eziliyor. Yoksa benim de aklıma gelmişti.

HP Pavilion 15 Gaming laptop kullanıyorum. 70 derece sıcaklık alıyorum soğutucu olmadan. Laptop çift fanlı.

Sıcaklık zaten çok iyi. Soğutucuya ihtiyacınız yokmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı