Laptop soğutucusunu prize taksak bir şey olur mu?

Kullanacağım tesisat derken yani soğutucu'dan mı bahsediyorsunuz?

Hayır kullandığın elektrik tesisatını kastediyorum çok düşük bir ihtimal ama bu tarz ucuz adaptörler genelde merdiven altı dediğimiz tarzlar oluyor sahşen ben kablo ile beraber 10 ₺'ye almıştım en ufak bir dalgalanmada bile dayanamayıp patlama yapabilir ve aşırı derecede ısınabilir kullanırken dikkat et eğer mümkün ile eskiden kalma 5V 2-3A arası bir adaptörü kullanmanı öneririm eğer USB girişi yok ise bile USB kablolarında baş 2 pin beslemedir orta 2 pin datadır baş 2 pine denk gelen kabloları adaptörün + ve -leri ile birleştirirsen onu da kullanabilirsin.

Hayır kullandığın elektrik tesisatını kastediyorum çok düşük bir ihtimal ama bu tarz ucuz adaptörler genelde merdiven altı dediğimiz tarzlar oluyor sahşen ben kablo ile beraber 10 ₺'ye almıştım en ufak bir dalgalanmada bile dayanamayıp patlama yapabilir ve aşırı derecede ısınabilir kullanırken dikkat et eğer mümkün ile eskiden kalma 5V 2-3A arası bir adaptörü kullanmanı öneririm eğer USB girişi yok ise bile USB kablolarında baş 2 pin beslemedir orta 2 pin datadır baş 2 pine denk gelen kabloları adaptörün + ve -leri ile birleştirirsen onu da kullanabilirsin.
Anladım. Teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 576932

Altlık derken? Biraz açabilir misiniz ne demek istediğinizi.
Bende de var 6 fanlı bir model ben de o şekilde kullanıyorum çok benzer bir adaptör ile ben de prize takıyorum daha güzel oluyor her anlamda hem laptobun USB portu dolmuyor hem de anakarta zararı yok ve bataryanın daha uzun süre gitmesi için ve bence en önemlisi soğutucu çalışınca bende performans kaybı oluyor çok az. Onun için de prize takıyorum.

Geri
Yukarı