Laptop soğutucusunu telefon şarj aleti ile prize bağlamak sıkıntı yaratır mı?

• Konuyu başlatan pA7z
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 196

pA7z

Femtopat
Monster laptobum için Thermaltake Massive23 LX CL-N0015 model soğutucuyu almayı düşünüyorum. Soğutucuyu laptopa değil de telefon şarj aleti ile direkt prize takıp kullanmayı düşünüyorum, bir sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun olmaz cihazın da ona göre önlemi olduğunu düşünüyorum. Aynı marka değil ama daha önceden kullandığım soğutucu sorun yaratmamıştı.

Monster laptobum için Thermaltake Massive23 LX CL-N0015 model soğutucuyu almayı düşünüyorum. Soğutucuyu laptopa değil de telefon şarj aleti ile direkt prize takıp kullanmayı düşünüyorum, bir sıkıntı olur mu?
Neden öyle bir şey yapıyorsun? Soğutucularda genel olarak 2 tane usb yuvası oluyor. 1 tanesi kendi için bir tane de fazladan.

Denedim şimdi çalışıyor sıkıntı olmuyor ama yani gereksiz bence prizde kullandığım yeri işgal ediyor bende senin öyle bir sorunun yoksa tabii kullanılır.

Neden öyle bir şey yapıyorsun? Soğutucularda genel olarak 2 tane usb yuvası oluyor. 1 tanesi kendi için bir tane de fazladan.

Denedim şimdi çalışıyor sıkıntı olmuyor ama yani gereksiz bence prizde kullandığım yeri işgal ediyor bende senin öyle bir sorunun yoksa tabii kullanılır.
Bilgisayara çok yüklenmek istemiyorum. Bununla ilgili çok konu gördüm.

Son düzenleme:
Sıkıntı olmaz.

USB portu eskitmek istemiyordur, boşuna doldurmak istemiyor olabilir. Güç yönetimi ile ilgili adaptöre güveni yoktur vs.
Usbnin verebileceği max güç 5w zaten usb portunu doldurmak harici bir zararı olmaz. Bu kadar takıntılı olmak aşırı gereksiz geliyor bana.

Priz yoluyla kullanılabilecekken neden laptopa bağlayayım? Hatta priz yoluyla kullanıldığında fanların daha hızlı döndüğünü bile söyleyen var.
Priz derdin yoksa kullan istediğin gibi. Yüksek watt adaptör kullanmadığın sürece fanların hızlı döneceğini sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı