Laptop SSD değişimi ve değişim esnasında veri kaybetmeden format atmak

KosFM

Femtopat
Daha fazla  
Ben bir laptopa sahibim. M.2 NVMe slotumda SSD ve SATA 3 slotumda da bir hardi disk mevcut (başka disk yuvam yok.). SSD'mi 970 Evo ile değiştirmek istiyorum. Windows şu anda SSD'de yüklü. SSD değişiminin ardından Windows'u yeni SSD'ye kuracağım. Hard diskimi iki parça halinde kullanıyordum (tek bir HDD var. Windows üzerinden diski ayırdım). Hard diskteki verilerimi kaybetmeden format atmak için ne yapmalıyım?

Sistem bilgileri:

Lenovo L340-15IRH 81LK.
Intel Core i7-9750H.
GTX 1650.
16 GB 2666MHz SO-DIMM RAM.
Union Memory 128 GB NVMe SSD.
Seagate 1TB 5600RPM HDD.
Windows 10 Home sürüm 2004.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bir laptopa sahibim. M.2 NVMe slotumda SSD ve SATA 3 slotumda da bir hardi disk mevcut (başka disk yuvam yok.). SSD'mi 970 Evo ile değiştirmek istiyorum. Windows şu anda SSD'de yüklü. SSD değişiminin ardından Windows'u yeni SSD'ye kuracağım. Hard diskimi iki parça halinde kullanıyordum (tek bir HDD var. Windows üzerinden diski ayırdım). Hard diskteki verilerimi kaybetmeden format atmak için ne yapmalıyım?

Sistem bilgileri:

Lenovo L340-15IRH 81LK.
Intel Core i7-9750H.
GTX 1650.
16 GB 2666MHz so-DIMM RAM.
Seagate 1TB 5600RPM HDD.

Başka bir depolama birimine aktarabilirsiniz. Taşınabilir diskler gibi.

Sistem bilgileri:

Lenovo L340-15IRH 81LK.
Intel Core i7-9750H.
GTX 1650.
16 GB 2666MHz SO-DIMM RAM.
Seagate 1TB 5600RPM HDD.

Format ekranında HDD'yi biçimlendirmezseniz bir sorun olmaz

Ama şu an iki bölüm olarak kullandığımdan dolayı Windows'u yeniden kurup hard diski yeni tek bir birim olarak tanımladığımda dosyalarımın yerleri karışmış ve bu nedenle de erişilemez olmayacak mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Başka bir depolama birimine aktarabilirsiniz. Taşınabilir diskler gibi.
Teşekkür ederim. Ben de o şekilde düşündüm fakat bunun daha kolay bir yolu var mı diye araştırıyorum. Cevabınız için teşekkür ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu şekilde iki disk parçasından birini kurtarabilirim yani değil mi? Eğer daha efektif bir yol bulamazsam bunu deneyeceğim. Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim. Ben de o şekilde düşündüm fakat bunun daha kolay bir yolu var mı diye araştırıyorum. Cevabınız için teşekkür ederim.

Bu şekilde iki disk parçasından birini kurtarabilirim yani değil mi? Eğer daha efektif bir yol bulamazsam bunu deneyeceğim. Teşekkür ederim.

İsterseniz hard diskin bir bölümünü tamamen boşaltıp diğer bölüme geçirin, sonra bu işlemi yapın.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı