Laptop SSD'si masaüstü bilgisayara takılır mı?

Cookiewipe

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Başlıkta da belirttim ama biraz daha konuyu açacağım ve 2. bir soru yönelteceğim. Benim bir laptopum var ve ona SSD taktırmıştım zamanında. Şimdi masaüstü bilgisayara geçmek istiyorum birisiyle konuştum içinde 250GB SSD var dedi. Laptopun içindeki SSD'yi de çıkarıp o alacağım bilgisayara takmayı düşünüyorum bir sorun olur mu?
2. sorum ise: Eğer bir sorun olmayacaksa ve laptoptan çıkardığım SSD'yi o bilgisayara bağlarsam, 2 SSD'yi birleştirme şansım var mı? Mesela 2 SSD toplamını 500GB C diski şeklinde yapabilir miyim? Cevaplar için şimdiden teşekkürler ☺️

Laptop SSD'si diye bir şey yok. SATA SSD her SATA SSD 2.5 inç oluyor. Bu da hem bilgisayar hem laptopa uyumlu.

Laptop SSD'si diye bir şey yok. SATA SSD her SATA SSD 2.5 inç oluyor. Bu da hem bilgisayar hem laptopa uyumlu.

İnternette baktığımda sanki daha farklı gibi görmüştüm o yüzden kafam karıştı. Peki takmak için ek bir kablo, aparat vs. ihtiyacım var mı?

1. sorunuz, evet takabilirsiniz.
2. sorunuz, hayır, 2 diski tek bir disk olarak kullanamazsınız.

Bir zamanlar eski bilgisayarımda disk ayırma işlemi yapmıştım acaba birleştirme de oluyor mu diye aklıma geldi sormak istedim yanıt için teşekkürler 😊

İnternette baktığımda sanki daha farklı gibi görmüştüm o yüzden kafam karıştı. Peki takmak için ek bir kablo, aparat vs. ihtiyacım var mı?

SATA kablosu ve güç kablosu gerekmekte. SATA kablosunun bir ucu anakarta, diğer ucu SSD'ye takılacak. Güç kablosunun da bir ucu PSU'ya diğer ucu SSD'ye.

Geri
Yukarı