MacBook SSD'si masaüstü bilgisayara nasıl takılır?

anilcaliskan

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba.

Ekte yer alan SSD'yi bozuk MacBook cihazımdan çıkarttım. Amacım bilgisayarımı çift SSD yapıp bu 256 GB MacBook'tan çıkan SSD'ye Hackintosh kurulum yapmak. Şu anda zaten 512 GB M.2 bir SSD var. Anakartım ASUS B350M-A, bu anakarta bu SSD'yi nasıl bağlayabilirim en performanslı şekilde?

Bu SSD hangi bağlantı türünü kullanıyor? M.2 ile girişi farklı tam olarak ne olduğunu bulamadım internette.

Hangi bağlantı türünü kullandığını bulursam çevirici alırım diye düşündüm ama zaten halihazırda bir M.2 SSD bağlı. Anakart üzerinde de ekstra bir M.2 SSD yuvası yok.

Dosya Ekleri

• MZ-JPU256T-0A6-lg.jpg
    MZ-JPU256T-0A6-lg.jpg
    45,1 KB · Görüntüleme: 71
Hocam, sizin ihtiyacınız galiba linkteki gibi bir adaptör. SATA ile normal HDD takar gibi yapabilirsiniz.
TRY 46.25 10%OFF | Yeni varış Apple Macbook Air için A1369 & USB kablosu SSD için SATA adaptörü değiştirin #76786
Sata bağlantı üzerinden SDD'nin tam performansını alabilir miyim? Bildiğim kadarı ile bu bağlantı tipi SSD hızlarında çalışmıyor.

Sata bağlantı üzerinden SDD'nin tam performansını alabilir miyim? Bildiğim kadarı ile bu bağlantı tipi SSD hızlarında çalışmıyor.
SATA M.2 ise fark etmez fakat NVMe ise elbette kayıp olur. Zaten hiçbir adaptörün tam hız verme garantisi yoktur.

SATA M.2 ise fark etmez fakat NVMe ise elbette kayıp olur. Zaten hiçbir adaptörün tam hız verme garantisi yoktur.
Anakartımda bu giriş var mı anlayamadım.

Bende şu anda 1 adet NVMe M2 takılı anakartımda kullanıyorum o slotu yani. Anakart bağlantı noktaları ile alakalı sitede ki veri aşağıda ki gibi;

Genişleme Yuvaları​

AMD 7. Nci Nesil A-serisi/ Athlon™ İşlemciler
AMD B350 çipset

1 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x8 modu)
2 x PCIe 2.0 x1
1 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x16 modu)
AMD Ryzen™ İşlemciler

Depolama​

1 x M.2 Soket 3, M Key ile Tip 2242/2260/2280/22110 depolama aygıtı desteği (SATA ve PCIE 3.0 x 4 modu)*2
AMD Ryzen™ İşlemciler :
Raid Desteği 10, 0, 1
AMD B350 çipset :
Gri, 4 x SATA 6Gb/s port(lar),
1 x M.2 Soket 3, M Key ile Tip 2242/2260/2280/22110 depolama aygıtı desteği (SATA ve PCIE 3.0 x 2 modu)*3
AMD 7. Nci Nesil A-serisi/ Athlon™ İşlemciler :
Gri, 2 x SATA 6Gb/s port(lar),
AMD Ryzen™ / 7.nci Nesil A serisi / Athlon™ İşlemciler :

Elbette var hocam. Normal HDD gibi düşünün. Anakart kutusundan zaten SATA veri kablosu çıkmıştır. PSU'dan SATA güç kablosu takıp kullanabilirsiniz. İhtiyacınızı karşılar. Mac diski için fazla adaptör seçeneği yok. Daha çok Mac'lere normal M.2 takmak için var.

Elbette var hocam. Normal HDD gibi düşünün. Anakart kutusundan zaten SATA veri kablosu çıkmıştır. PSU'dan SATA güç kablosu takıp kullanabilirsiniz. İhtiyacınızı karşılar. Mac diski için fazla adaptör seçeneği yok. Daha çok Mac'lere normal M.2 takmak için var.
Teşekkür ederim yardımlarınız için. 🙏

Yeni konular

Geri
Yukarı