Laptop su dökülme sonrası klavyeye tuşları algılanmaması

MrJessy0

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma su döküldü ama çok dökülmedi. Döküldükten sonra hemen ters çevirdim PC'yi açtım sıkıntısız açıldı 3 saniye sonra kapandı. Bir daha açtım artik kapanmiyor normal fakat klavye bozuldu kendi kendisine tuşlara basıyor ve bastigim tuşu algilamiyor, ne yapabilirim? Veya duzelmezse klavye alıp USB klavye kullanarak yazı yazma işlevlerini görmek istiyorum fakat kendi kendine tuşlara bastığı için onuda yapmıyorum. Sizce ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Klavyeyi değiştirmek istemiyorsan girişini bağlantı noktasından çıkar. USB klavye ile devam edersin.

Klavyeyi değiştirmek istemiyorsan girişini bağlantı noktasından çıkar. USB klavye ile devam edersin.
Laptop klavyesi kullanıyorum o bozuldu simdi laptop klavyesini iptal etmek istiyorum yani herhangi bir işlevi olmasın ve harici klavye alicam onu takip onunla isimi görücem laptop klavyesini nasıl iptal ederim .

Az önce ne yapman gerektiğini söyledim sanıyorum. Klavyeyi söküp, bağlantı sağlayan kabloyu bağlı olduğu yerden çekeceksin. Sonra estetik görüntü için klavyeyi yine monte etmen iyi olur.

Bu arada ürünün hala garanti kapsamında ise bununla alakalı sıkıntı olabilir. Bazı firmalar ürünün kasasının açılmasını istemiyor. Yani ileride yaşayacağın farklı bir sorun klavyeden daha pahalıya patlayabilir.

Bu arada ürünün hala garanti kapsamında ise bununla alakalı sıkıntı olabilir. Bazı firmalar ürünün kasasının açılmasını istemiyor. Yani ileride yaşayacağın farklı bir sorun klavyeden daha pahalıya patlayabilir.
Yok bilgisayar eski zaten fakat her turlu isimi görüyordu bu arada klavye sökme olayı her PC için farklımı

Evet genelde farklı olur. Kimi çok kolayken, kimi de biraz uğraştırabilir. Bilgisayar modelini Youtube'a yazıp nasıl söküldüğüne dair bir video bulabilirsin belki.

Evet genelde farklı olur. Kimi çok kolayken, kimi de biraz uğraştırabilir. Bilgisayar modelini Youtube'a yazıp nasıl söküldüğüne dair bir video bulabilirsin belki.
Teşekkür ederim artik bulamasamda yapacak bir şey yok kendim sökmeye çalışacağım hayatımda hiç klavyede sokmedim :)

Bazı bilgisayarlarda klavyeyi sökebilmek için neredeyse diğer tüm bileşenleri sökmek gerekebiliyor. Eğer böyle bir durum ortaya çıkarsa, bilgisayarı kullanılamaz hale getirmektense klavye değiştirmek mantıklı olabilir. Değişim 150-200TL civarında olur tahminen. Sökmeden marka servisini arayıp fiyat bilgisi al istersen.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı