Laptop tamirden sonra performansı düştü

Feller757

Decapat
Yer
Giresun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
1 sene önce laptopum bozulmuştu ve bizde geçen hafta tamire göndermiştik, dün geldi ama adam C diskini kurtaramadığını fakat D'nin sapasağlam durduğunu söyledi. Bir oyun açayım dedim oyundaki FPS kalitesi 1 sene önceki halinden kat kat daha azdı ve çizgiler kırıktı. Ekran kartı mı falan mı çalmıştır yoksa ne yapabilirim?

Notebook'un modeli nedir? Başlat'a dxdiag yazıp açılan pencerede Sistem ve Ekran sekmelerinin ekran görüntüsünü atın kontrol edelim model ve özellikler uyuşuyor mu diye.
Çalmaktan ziyade belki ekran kartı sürücüsünü yüklememiştir Windows 10 otomatik olarak yüklüyor diye.

1651400155348.png

(Kişi vs belirtmeksizin) Kardeşim 1TB SSD'in bozuk çıktı onun yerine sana sıfırından 100GB HDD taktım :) .
Benimde aklıma bu geldi hocam. C kurtaramadım D sapasağlam hayırlı olsun demesi bana tuhaf geldi. C ve D fiziksel olarak ayrıysa bozuk bile olsa diskimi isterdim.

Son düzenleme:
Adam arkaya bilmem kaç tane kaçak Windows 10 crackleyicisi atmış onlar bayağı disk yiyordu. Bende Windows 11 kurup Malwarebytes ile tarattım ve çıkan 5 tehditi sildim. Bilgisayar biraz daha iyi ama hala arada donmalar oluyor.

Geri
Yukarı