Laptop tavsiyesi

Hocam Aorus'ta 130 watt değil miydi?
115W fakat overclock ile stok 130W'ı geçiyor.
Baktığımda Aorus clock speedleri diğer markalara göre fazla tutmuş bu yüzden olabilir.
1630234638628.png

1630234867394.png

GP76 130W.
@T129Atak D. B ile 115watmı hocam?
Bir de 115Watt bile olsa Aorus fiyatı kesin artacak ben olsam Aorus alırdım.
Hocam şimdi fark etim 15bin TL bütçeniz varsa ve bekleyebilirseniz mosnter V25 bakabilirsin.
Evet 100+15W.

Fark hiç az değil Aorus lehine.
Aorus bataryada 4-5 saat çıkarıyor.

115W.

Hocam peki kronik bir sorunu var mı? İkinci SSD'yi takınca ses sorunu var demişlerdi tek SSD kullanırım o sorun değil gibi. Başka bir sorunu var mı? Sıcaklık değerleri boşta ve oyunlarda nasıl? Bir de ikinci bir RAM takınca da aynı ses sorunu oluyor mu acaba? Tavsiye eder misiniz?
@T129Atak D. B ile 115watmı hocam?
Bir de 115Watt bile olsa Aorus fiyatı kesin artacak ben olsam Aorus alırdım.
Hocam şimdi fark etim 15bin TL bütçeniz varsa ve bekleyebilirseniz mosnter V25 bakabilirsin.

Hocam Monster'in tasarımını hiç beğenmedim kaba duruyor. Aslında MSI kasa kullanıyor bu modelinde kaliteli ama yine de hoşuma gitmedi. Pek kaba olmayan bir model arıyordum. HP Omen'e bakmıştım. Tasarımı vs hoştu ama ısınma sorunu var gibi geldi.

Hocam peki kronik bir sorunu var mı? İkinci SSD'yi takınca ses sorunu var demişlerdi tek SSD kullanırım o sorun değil gibi. Başka bir sorunu var mı? Sıcaklık değerleri boşta ve oyunlarda nasıl? Bir de ikinci bir RAM takınca da aynı ses sorunu oluyor mu acaba? Tavsiye eder misiniz?

Hocam Monster'in tasarımını hiç beğenmedim kaba duruyor. Aslında MSI kasa kullanıyor bu modelinde kaliteli ama yine de hoşuma gitmedi. Pek kaba olmayan bir model arıyordum. HP Omen'e bakmıştım. Tasarımı vs hoştu ama ısınma sorunu var gibi geldi.
Cihaz 8x2 RAM ile geliyor. Sadece sorun 2.SSD'de oluyor o da altına fan koyarsanız. 2. SSD ile düz zeminde ses sorunu olmuyor.
Başka kronik sorunu yok.

Cihaz 8x2 RAM ile geliyor. Sadece sorun 2.SSD'de oluyor o da altına fan koyarsanız. 2. SSD ile düz zeminde ses sorunu olmuyor.
Başka kronik sorunu yok.

Peki memnun musunuz tavsiye eder misiniz? Değer mi 15k paraya? Bankamatige doğru yol alacağım şimdi 😅
@Radeon RX 5500M hocam bir de sizin fikrinizi almak isterim. En son HP amd li versiyonunu tanıtacak bekleyin demiştiniz. Ne yapayım sizce beklemeli miyim?

Peki memnun musunuz tavsiye eder misiniz? Değer mi 15k paraya? Bankamatige doğru yol alacağım şimdi 😅
@Radeon RX 5500M hocam bir de sizin fikrinizi almak isterim. En son HP AMD'li versiyonunu tanıtacak bekleyin demiştiniz. Ne yapayım sizce beklemeli miyim?

Bütçe artırmışsınız hocam, hazır MUX'lu Aorus varken onu alın bence. Omen'de 6600M 100W var, 3060 100W'a denk. Performans açısından da biraz geride.

Memnunum, tavsiye ederim. Parasına değer.

Bir de hocam coilwhine sesi var mı bu bilgisayarlarda hiç duydunuz mu?
Bütçe artırmışsınız hocam, hazır MUX'lu Aorus varken onu alın bence. Omen'de 6600M 100W var, 3060 100W'a denk. Performans açısından da biraz geride.

Aslında hala bütçem biraz aşağıda ama piyasa böyle olunca biraz kendimi zora sokup alacak gibiyim. MUX var dediniz bu da bir avantaj. Büyük ihtimalle HP'yi beklemeyecegim. MSI hakkında ne düşünüyorsunuz? Kendimi 2k için sıkıntıya sokmama değer mi?

Aslında hala bütçem biraz aşağıda ama piyasa böyle olunca biraz kendimi zora sokup alacak gibiyim. MUX var dediniz bu da bir avantaj. Büyük ihtimalle HP'yi beklemeyecegim. MSI hakkında ne düşünüyorsunuz? Kendimi 2K için sıkıntıya sokmama değer mi?

Bir de bir arkadaş başka bir paylaşımda eğer bütçeniz 15e kadar çıktıysa eylül Ekim gibi çıkacak olan Legion 5 Pro'yu bekleyin demiş. Bu kadar ucuza mi çıkacak? Bence 20'ye yakın olur fiyatı.

Aslında hala bütçem biraz aşağıda ama piyasa böyle olunca biraz kendimi zora sokup alacak gibiyim. MUX var dediniz bu da bir avantaj. Büyük ihtimalle HP'yi beklemeyecegim. MSI hakkında ne düşünüyorsunuz? Kendimi 2k için sıkıntıya sokmama değer mi?
Coilwhine sesi benim cihazda yok.
@Radeon RX 5500M hocam 6600m hakkında rehber gelecek demiştiniz, gelmiş ise link alabilir miyim?

Aslında hala bütçem biraz aşağıda ama piyasa böyle olunca biraz kendimi zora sokup alacak gibiyim. MUX var dediniz bu da bir avantaj. Büyük ihtimalle HP'yi beklemeyecegim. MSI hakkında ne düşünüyorsunuz? Kendimi 2K için sıkıntıya sokmama değer mi?

Bir de bir arkadaş başka bir paylaşımda eğer bütçeniz 15e kadar çıktıysa eylül Ekim gibi çıkacak olan Legion 5 Pro'yu bekleyin demiş. Bu kadar ucuza mi çıkacak? Bence 20'ye yakın olur fiyatı.

MSI GL65 galiba, MUX yok, kalite açısından da Aorus'un biraz gerisinde. Ben hala Aorus diyorum hocam, muxsuz 85W 3060'lı slayer 7XL'ta bakılabilir.(MSI GL76)
Coilwhine sesi benim cihazda yok.
@Radeon RX 5500M hocam 6600M hakkında rehber gelecek demiştiniz, gelmiş ise link alabilir miyim?

Hocam sabah işim vardı şu an istirahat ediyorum, ama gelecek merak etmeyin:D önden spoiler vereyim Watt olayına AMD'de girdi.

Peki herkese son sorum HP Omen Ryzen 7 5800H RTX3060 olan model mi Acer Predator(RTX 3060 olan model) mu yoksa Gigabyte mi? Aradaki fiyat farkını da göze alırsanız sevinirim. Omen çok ısınıyor vs diye yorumlar vardı.

Geri
Yukarı