Laptop tavsiyesi

Peki herkese son sorum HP Omen Ryzen 7 5800H RTX3060 olan model mi Acer Predator(RTX 3060 olan model) mu yoksa Gigabyte mi? Aradaki fiyat farkını da göze alırsanız sevinirim. Omen çok ısınıyor vs diye yorumlar vardı.

Ben 15bin TL'ye https://www.hepsiburada.com/dell-g1...6br7w165c-p-HBCV00000DRKRT?magaza=GTI Bilişim bu cihazı alırdım hocam nedeni 130Watt 3060 var ve MUX var bu cihazda not: Satıcıyı tanımıyorum o yüzden satın almayı düşünürsen forumda konu aç satıcı güvenilir mi diye veya Google'dan arat sorumluluk kabul etmiyorum hocam.
Bundan sonra link paylaşınca bu yazıyı yazacağım.
Not: Hepsiburada 24ay garanti var diyor ama Dell Türkiye garantisi var mı araştırmak lazım.

Son düzenleme:
Ben 15bin TL'ye https://www.hepsiburada.com/dell-g15-5515-amd-ryzen-7-5800h-16gb-512gb-ssd-rtx3060-windows-10-home-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-6br7w165c-p-HBCV00000DRKRT?magaza=GTI Bilişim bu cihazı alırdım hocam nedeni 130Watt 3060 var ve MUX var bu cihazda not: Satıcıyı tanımıyorum o yüzden satın almayı düşünürsen forumda konu aç satıcı güvenilir mi diye veya Google'dan arat sorumluluk kabul etmiyorum hocam.
Bundan sonra link paylaşınca bu yazıyı yazacağım.
Not: Hepsiburada 24ay garanti var diyor ama Dell Türkiye garantisi var mı araştırmak lazım.

Keşke şu laptop'un 165 Hz %100 sRGB panelli olanını getirselerdi bu fiyat aralığında. Yok satardı. Sadece ekran yüzünden almıyorum şunu.

Omen önerebilirim. Bir arkadaşıma aldık ve gerçekten çok şık ve çok Premium duruyor. Ben de Omen tercih edeceğim gibi.

Omen'lerde ısınma sorunu olduğu söyleniyor normalde şimdiye Aorus almış olacaktım. Parayı ATM'den atamadım bir sıkıntı çıktı. Aorus alacak gibiyim. Bir videoda Omen'in 5600h olan modeli 100 dereceye çıkıyordu.

90 civarında çalışıyor genelde R7 5800H. Ama herhangi bir etkisi yok klavyede veya kasada. Thermal limitle 85 civarına limitleyip performans kaybı olmadan sıcaklık düşürenler var.

Aorus'u eğer araştırmadıysanız, 2. SSD sıkıntısı var onda da. Eğer 2. SSD'yi takarsanız seste cızırtılar oluyor, hem kulaklıkta hem hoparlörde. Sadece düz zeminde kullanmanız gerekiyor. Eğer kucağınıza almak yada yükselticiyle kullanmak istiyorsanız hem kasa çok ısınıyor hem de ses cızırtısı oluyor. Eğer tek SSD kullanacaksanız düşünülebilir.

90 civarında çalışıyor genelde R7 5800H. Ama herhangi bir etkisi yok klavyede veya kasada. Thermal limitle 85 civarına limitleyip performans kaybı olmadan sıcaklık düşürenler var.

Aorus'u eğer araştırmadıysanız, 2. SSD sıkıntısı var onda da. Eğer 2. SSD'yi takarsanız seste cızırtılar oluyor, hem kulaklıkta hem hoparlörde. Sadece düz zeminde kullanmanız gerekiyor. Eğer kucağınıza almak ya da yükselticiyle kullanmak istiyorsanız hem kasa çok ısınıyor hem de ses cızırtısı oluyor. Eğer tek SSD kullanacaksanız düşünülebilir.

Hocam ben forumun iyi üyelerinden @T129Atak konuştum Legion testini izletin onda da 5800H var ve 80 derece.
Ama test edilen koşulara göre fark olabilir.

Büyük ihtimalle ortam koşullarındandır, bir izlediğim incelemede 97 derece gördüm diğerinde ise 89 dereceyi geçmiyor. Yani ortalama 90 derece civarlarında çalışacağını öngörebiliriz. Yani yüksek mi yüksek tabii ki ama büyük sıkıntı çıkartıp performansta düşüş olacak bir durum var mı yok bana kalırsa. Arkadaşım da kullanıyor hiç aşırı ısındığına dair bi geri dönüş yapmadı bana.

Geri
Yukarı