Laptop televizyon adaptörüyle kullanılır mı?

Volkan S

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarım ASUS K555ub. Kendi şarj aletini taktığım zaman kasada hafif bir elektriklenme gibi bir şey oluyor. Böyle parmak gezdirirken fark ediliyor. Kapağın üstü de metal olduğu için orada da belli oluyor. Bu durum canımı sıkmaya başladı. Bozulan Beko marka bir TV vardı onun adaptörünü taktım bu şekilde bir sorun olmadı ama ben yine de her iki adaptörün fotoğrafını sizlerle paylaşacağım. Değerler açısından sıkıntı olur mu? Teşekkürler. İyi sosyaller.

P_20220713_204614_vHDR_Auto_1.jpg

P_20220713_204640_vHDR_Auto_1.jpg

Merhaba. Bilgisayarım ASUS K555ub. Kendi şarj aletini taktığım zaman kasada hafif bir elektriklenme gibi bir şey oluyor. Böyle parmak gezdirirken fark ediliyor. Kapağın üstü de metal olduğu için orada da belli oluyor. Bu durum canımı sıkmaya başladı. Bozulan Beko marka bir TV vardı onun adaptörünü taktım bu şekilde bir sorun olmadı ama ben yine de her iki adaptörün fotoğrafını sizlerle paylaşacağım. Değerler açısından sıkıntı olur mu? Teşekkürler. İyi Sosyaller.

Eki Görüntüle 1450164

Eki Görüntüle 1450165

Hocam o adaptörü kullanmayın, bilgisayarınıza ağır geliyor o.

Merhaba. Bilgisayarım ASUS K555ub. Kendi şarj aletini taktığım zaman kasada hafif bir elektriklenme gibi bir şey oluyor. Böyle parmak gezdirirken fark ediliyor. Kapağın üstü de metal olduğu için orada da belli oluyor. Bu durum canımı sıkmaya başladı. Bozulan Beko marka bir TV vardı onun adaptörünü taktım bu şekilde bir sorun olmadı ama ben yine de her iki adaptörün fotoğrafını sizlerle paylaşacağım. Değerler açısından sıkıntı olur mu? Teşekkürler. İyi sosyaller.

Eki Görüntüle 1450164

Eki Görüntüle 1450165
Sadece biraz daha yavaş şarj eder bilgisayarı. Eğer laptopda şarj kontrol ünitesi var ise o dengeliyor zaten voltajı. Ki ASUS dandik bir marka da değil ama o adaptöre fazla güvenmeyin aniden fazladan voltaj verebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün laptopların kullanım kılavuzlarında üretici firmalar ürünü orijinal adaptörü dışında hiçbir adaptör ile kullanmayın der. Adamlar bir şey biliyor ki bunu söylüyor. Riske atmayın, gerekirse Asus servisten destek alın.

Bir şey fark ettim. TV'nin adaptörü takılıyken kablosuz farede takılmalar oluyor. Touchpad de bir sıkıntı yok. Çıkarınca düzeliyor.

0.4A kadar fark gözüküyor. Bunun sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Uyması da şans diyebiliriz. Alana kadar sıkıntı olmaz. Yakın zamanda alın derim.

Eki Görüntüle 1450164

Eki Görüntüle 1450165

0.4 amper fazla ama o kadar önemli değil. Çalışıyorsa aynen devam.

Adaptörün kutupları arasındaki voltaj 19V bu notebooka uygunsa ve yeterli akımı da sağlayabiliyorsa, kullanılabilir ama 19V, 72W yazıyor adaptörde.. 72W bir notebook için çok az, tabii çok güçsüz bişi değilse.

Geri
Yukarı