Laptop TouchPad Kapanmıyor

undied0123

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba sabah bilgisayarıma format attım. Oynadığım oyunlarda touch pad'in açık olduğunu gördüm normal zamanda fn + f9'a bastığım zaman touch pad kapanıyordu fakat bugün öyle olmadı. bilgisayarımı yeniden başlattım, güncelleştirmelerini denetledim fakat ne yaptıysam fn + f9'a bastığımda touchpad kapanmadı. Aygıtı devre dışı bırakmak için aygıt yöneticisine girdim fakat devre dışı bırak butonu aktif değildi yani basılmıyordu sadece kaldır butonu çalışıyordu bu sorunun çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Öncelikle laptop'un markası nedir ? Şuanda bu mesajı laptop'umdan yazıyorum ve Lenovo markalı olduğu için, "Lenovo Pointing Device" driver'ı ile touchpad kullanıyorum. Sende laptop'unun markasını ve modelin internette ararttırarak driver'larını bulup kurabilirsin.

Bios ayarlarını sıfırlamayı dene bi' istersen. Bilgisayarının BIOS tuşunu ve ayarları sıfırlamayı 2-3 dakikalık bir araştırma ile bulursun.

Kaldır butonu çalışıyor fakat tıklıyorum bir işlem yapıyor tekrar başlatmamı istiyor. Tekrar başlatıyorum sürücü hala çalışıyor. Tekrar kaldırıyorum yine aynı şey oluyor.

Çok önemli bir gelişme oldu çözümü buldum galiba bios'u güncelleştirmem gerekiyor internette. Asus'un orijinal sitesinde 7 tane eksik bios güncellemesi buldu bilgisayarımda. En son güncellemeyi yapsam yeterli olurmu yoksa hepsini tek tek yapacakmıyım ?

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    15,4 KB · Görüntüleme: 285
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı