Laptop Ürettirip Türkiye'de Satmak İçin Ne Kadar Bütçe Gerekir?

Pitbull

Megapat
Makaleler
60
Yer
ABD/Miami Florida
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Profil Kapağı
1521675609
Marka: pitbull
Bilgisayarlar sadece oyun ve grafik işleri için kullanılacak tipten olacak. 4000 ile 15000 TL arası modeller çıkacak. Servisi sadece İzmir'de olacak. Tüm laptoplarda 17.3" 1080P ekran, metal kasa, en az 2 fan bulunacak. Tüm modeller freedoss satış yapılacak. Böyle bir proje için minimum ne kadar bütçe gerekir?

Fabrika, cihazlar, kullanacağınız teknolojik malzemeler, insan gücü, robotlar kısaca bu iş size baya patlar ki eğer böyle bir amacınız varsa biraz zengin olmanız lazım. Tahmini sermayeniz(Bence, yanlış olabilir.) 750 bin- 1M olmalı diye düşünüyorum. Düşündüğünüz şeyler bir hayli pahalı şeyler çünkü.

Fabrika, cihazlar, kullanacağınız teknolojik malzemeler, insan gücü, robotlar kısaca bu iş size baya patlar ki eğer böyle bir amacınız varsa biraz zengin olmanız lazım. Tahmini sermayeniz(Bence, yanlış olabilir.) 750 bin- 1M olmalı diye düşünüyorum. Düşündüğünüz şeyler bir hayli pahalı şeyler çünkü.
Ben burada sadece yedek parça, arıza, bakım hizmeti vereceğim üretim Çin'de fason olarak yapılacak.

Bu zor ve uzun bir süreç. Ciddi bir sermayeniz ve tanınabirliğe de ihtiyacınız var. Bu işin sadece üretim ya da tamir gibi kısımları yok. Emin olun reklam için de bir o kadar para harcayacaksınız. Mağaza açmanız gerekli bakım-servis için. Onun giderleri olacak. Ayrıca ilk defa bir marka gelip ürün satmaya başlayacak. Son kullanıcı o ürünü neden alsın senden? Sonra Çin'de fason üretim yaptığınız için çokça eleştirilip, modellerinizin kalitesiz olduğu gezmeye başlanacak. Açıkçası büyük bir firmanın sahibi değilseniz ya da çok zengin değilseniz bulaşmamanızı öneririm.

Not: Servis sadece İzmir'de bulunursa satışları da düşürür ayrıca. İlla ki İstanbul, Ankara gibi yerlerde açmanız da gerekir.

Son düzenleme:
Bu zor ve uzun bir süreç. Ciddi bir sermayeniz ve tanınabirliğe de ihtiyacınız var. Bu işin sadece üretim ya da tamir gibi kısımları yok. Emin olun reklam için de bir o kadar para harcayacaksınız. Mağaza açmanız gerekli bakım-servis için. Onun giderleri olacak. Ayrıca ilk defa bir marka gelip ürün satmaya başlayacak. Son kullanıcı o ürünü neden alsın senden? Sonra Çin'de fason üretim yaptığınız için çokça eleştirilip, modellerinizin kalitesiz olduğu gezmeye başlanacak. Açıkçası büyük bir firmanın sahibi değilseniz ya da çok zengin değilseniz bulaşmamanızı öneririm.
Bence bayağı zengindir böyle bir fikri olduğuna göre :paragöz:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı