Laptop USB portu çalışmıyor

Perviz_101

Femtopat
Daha fazla  
Laptopumda USB girişleri çalışmıyor. USB belleği okumuyor, MTP bağlantısı kuramıyorum. Tüm sürücüleri güncelleştirmeyi denedim fakat sonuç aynı. Acaba bu sorun yazılımsal mı?
İşletim sistemi: Windows 10 Home 64 Bit.

Laptopumda USB girişleri çalışmıyor. USB belleği okumuyor, MTP bağlantısı kuramıyorum. Tüm sürücüleri güncelleştirmeyi denedim fakat sonuç aynı. Acaba bu sorun yazılımsal mı?
İşletim sistemi: Windows 10 Home 64 Bit.

Hocam afedersiniz MTP nedir yani Android telefon mu bağlamak istiyorsunuz yoksa USB'yi veya klavyeyi falan mı okumuyor?

Format vs. gibi bir işlemden sonra mı oluştu yoksa daha önceden de bu durum var mıydı?
Format attığım 2-3 ay var sorunsuz çalışıyordu fakat son günlerde usb bellek taktıkda hep usb depolama gidip geliyordu ve şimdi hiç bir şeye tepki vermiyor. Hatta usb belleği takıp BİOS'a giriyorum usb bellek görünmüyor.

Format attığım 2-3 ay var sorunsuz çalışıyordu fakat son günlerde usb bellek taktıkda hep usb depolama gidip geliyordu ve şimdi hiç bir şeye tepki vermiyor. Hatta usb belleği takıp BİOS'a giriyorum usb bellek görünmüyor.
Anakartı kontrol etmenizi öneririm. Temassızlıktan sonra hiç okumaması teknik arıza gibi gözüküyor.

Peki ya tamir etmek zormu?
Benim de var aynı sorunlarım. USB portunu kullanırken temas etmesini usb cihazı hafif hafif oynatarak falan sağlayabilirsem kullanıyorum. Tabi en küçük bir temasta kopuyor. Malesef donanım. Pratik denenecek yollar belki vardır ama ben denemedim. Bilgisayarcı değiştirebilirse portu değiştirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı