Çözüldü Laptop USB'yi Boot etmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Lithium

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Toshiba Satellite Click mini 2'si 1 arada tablet PC kullanıyorum. Boot ekranından USB'yi seçiyorum ama format ekranı gelmiyor, tekrar Windows açılıyor. Rufus, Windows USB tooler falan ikisini de denedim olmuyor. BIOS ekranımın resmini aşağıya bırakıyorum, sadece 3 tane ayar var. Yardımcı olursanız sevinirim.

IMG_20201008_123755.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çok bilgi vermişsin ya.

Belki bilgisayar eskidir ve UEFI desteklemiyordur. UEFI olarak değil, Rufus'da UEFI kısmında farklı bir seçenek daha olacak. Onu seçin ve yazdırın. Bakalım olacak mı?
Konu sahibi UEFI/BIOS'unun fotoğrafını atmış. UEFI/BIOS üzerinde gördüğünüz gibi "Secure Boot" var. Secure Boot özelliği legacy BIOS'larda yok. Fotoğraftan en azından bu bilgiyi anlayabilirsiniz.

Bu sorun daha çok "Hızlı Başlatma" kaynaklı görünüyor.
İçinde yüklü olan Windows'tan, güç seçeneklerinden "Hızlı Başlatma"yı kapatın ve sorununuz büyük ihtimal çözülecektir.

Çok bilgi vermişsin ya.

Belki bilgisayar eskidir ve UEFI desteklemiyordur. UEFI olarak değil, Rufus'da UEFI kısmında farklı bir seçenek daha olacak. Onu seçin ve yazdırın. Bakalım olacak mı?

Çok bilgi vermişsin ya.

Konu sahibi UEFI/BIOS'unun fotoğrafını atmış. UEFI/BIOS üzerinde gördüğünüz gibi "Secure Boot" var. Secure Boot özelliği legacy BIOS'larda yok. Fotoğraftan en azından bu bilgiyi anlayabilirsiniz.

Bu sorun daha çok "Hızlı Başlatma" kaynaklı görünüyor.

Çözüm
Hepinize teşekkürler sorunum çözüldü dediğiniz gibi hızlı başlatmayı kapattım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı