Toshiba laptop boot etmiyor

enginbey8108

Kilopat
Daha fazla  
Ben Windows 10 kuracağım hata veriyor, boot etmiyor. Her şeyi doğru yaptım ama.

Çok lazım.

Dosya Ekleri

• 1 biosdan sonra.jpg
    1 biosdan sonra.jpg
    103,4 KB · Görüntüleme: 26
  • 2.usb boot ayarı.jpg
    2.usb boot ayarı.jpg
    122,6 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Windows kurulum USB'sini RUFUS ile oluşturun.
Sisteminiz eski ise MBR olarak yeni ise GPT olarak oluşturun. Zannedersem eski.
Garanti olsun istiyorsanız MBR olarak oluşturun.
Windows 10 PRO değil Windows10 HOME kurun.
Kurulumdan sonra mümkünse ethernet kablosu kullanarak internete bağlanın ve tüm güncelleştirmeler tamamlanmadan hiçbir driver kurmayın.

Aşağıdaki videoda nasıl hazırlayacağınız gayet güzel ve kısaca açıklanmıştır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yukarıdaki adımları doğru yapmanıza rağmen kurulum gerçekleşmez ise BIOS güncellemesi gerekiyor olabilir. Kurulum normal bir şekilde tamamlansa bile BIOS'unuzu güncellemeniz faydalı olcaktır.

Ben boot ayarı yapamıyorum boot etmiyor.
Boot ayarınız normal görünüyor. Windows kurulum USB si hatalı olabilir.

Emin olmak için şunu deneyebilirsiniz.
Bilgisayara takılı sabit disklerin hepsini çıkarın. Geri takmadan biosa girin ve biosu varsayılan ayarlara sıfırlayın. Sonra sabit diski takıp kurulum yapmayı deneyin.

EK: AMA öncelikle ilk verdiğim cevaba göre kurulum USB si hazırlayıp denemenizin daha uygun olacağını düşünüyorum., Sorun devam ederse bu mesajdakileri yapabilirsiniz.

Muhtemelen BIOS güncellemesi ya da sıfırlanması gerekiyor. Sıfırlama ya da güncelleme yada fabrika ayarlarına dönme işlemi yapmaya karar verirseniz mümkünse hiçbir sabit disk takılı değilken yapın.

Sabit disk takılı iken de yapılabiliyor ama bazan sorun çıkarabilir. Garanti temiz olması için sabit disklerin takılı olmaması tercih edilir.

Geri
Yukarı