Çözüldü Laptop uyanma sonrası HDMI bağlantısını kuramıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gozcelik

Zeptopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Nvidia 1660 Ti
Merhaba,
Dizüstü bilgisayarımı yeni aldığım monitörüme HDMI üzerinden bağladım. Sorunsuz olarak kullanıyor.
Malumunuz bir süre uzaklaştığımda, dizüstü uyku veya ekran kapama moduna geçiyor. Yerime geri döndüğümde ve fareyi hareket ettirdiğimde Windows'un "kablo çıkartıldı" sesi duyuluyor. Bu sesi tarif edemem tabii ama bir USB'yi falan söktüğümüzde çıkan ses ile aynı ses.
Monitör'de açılıyor fakat "kablo bağlı değil" hatası veriyor. HDMI kabloyu sök tak yapınca görüntü geliyor.

Özetle nedendir bilmiyorum ama sleep Mod'dan uyanınca o HDMI bağlantısını koparıyor bilgisayar.

Laptopun kapağı açık ve kapalı olması durumlarını denedim. Kabloda herhangi bir temassızlık ya da benzeri sorun yok. Device Manager altında monitör için Update driver seçeneğini yaptım. NVIDIA grafik kartımın sürücülerini de Update ettim.

Güç seçeneklerinde her şey "performans" olarak seçili (zaten hiç şarjdan ayrılmıyorum).

Benzer sorun yaşayan ya da tavsiyesi olan var mı acaba?

Dizüstü: HP.
Grafik kartı NVIDIA 1660 Ti Q
Monitör: LG 27GR75Q-B

Teşekkürler.

Problem çözüldü. Driver'ları update etmiştim fakat direk benim modelime özel olan driver yüklü değilmiş. İşin yanıltıcı tarafı şu: Aygıt Yöneticisinden bakınca, Driver üzerinde benim marka model yazıyor ama içerisine girince "generic monitor" yazıyor. Yani benim modeli görüyor ama kullandığı driver generic.
LG'nin sitesinden değil ama bir başka driver sitesinden benim modelime uygun kendi sürücüsünü bulup kurdum. Şu an uyku sonrası monitör otomatik açılıyor artık.
Belki benzer sorun yaşayan birisine faydası olur:)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı