Laptop Valorant sırasında 85 derecede çalışıyor

@Rob Halford Bende anlamış değilim hocam.

Hocam zaten 150 FPS civarı alıyorum. 80 FPS alsam yine yeter. Sağ olun
Daha önce başka bir konuda yazmıştım. Denerseniz sıcaklık farkını bildirirsiniz.
Alpha 17 ile ilgili sıcaklık sorunu yaşayan kullanıcı olduğunu düşünmüyorum ancak daha düşük sıcaklıklarda kullanmak isterseniz işlemcinin turbo frekansını kapatmak için;

Başlat - Çalıştır - regedit komutunu çalıştırın. Ardından

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings\54533251-82be-4824-96c1-47b60b740d00\be337238-0d82-4146-a960-4f3749d470c7

yolunu izleyin. Tam yol olarak bulamazsanız(Çok yüksek ihtimal aynı yol olacak) koyu olarak yazdığım şekilde izleyin.

Buradan Attributes anahtarına tıklayıp Değer Verisi kısmını 2 yapıp Tamam butonuna basın ve kayıt defterini kapatın. Ardından Güç Seçenekleri kısmına gelip sol taraftan Güç Planı Oluştur kısmına tıklayın.

Eki Görüntüle 1130733
Güç planı oluşturduktan sonra Plan Ayarını Değiştir yolunu izleyin ve resimdeki gibi ayarlama yapın.

Eki Görüntüle 1130736
Bu güç planında işlemcim daha serin çalışsın ama FPS değerlerim de çok düşmesin diyorsanız diğer ayarlamaları alttaki resimdeki gibi yapın(Resimdeki ayarları ayrıca Yüksek Performans güç planınız için de yapmanızı öneririm).
Eki Görüntüle 1130738
İşlemin sonunda Uygula - Tamam butonlarına tıklayın. Dilediğiniz zaman oluşturduğunuz Güç Planına geçerek işlemciyi 2.9 Ghz hızına sınırlamış olacaksınız, dolayısıyla daha serin çalışacak. Önceki ve sonraki FPS değerlerinizi karşılaştırarak istediğiniz güç planını kullanabilirsiniz. Güç planı değiştiği an işlemci maks. saat hızı da değişmektedir. İşlemci performansı arttırma modu ile ilgili yapabileceğiniz ayarlamalar aşağıdaki resimdedir. Performans için Agresif, soğutma için Devre Dışı olmasını öneriyorum. Diğer modlarla ilgili internette yeterince bilgi yok. Detaylı test gerçekleştirirsem sonuçları paylaşırım.

Eki Görüntüle 1130740

Not: Normalde Rehber şeklinde bir konuda paylaşmayı düşünüyordum ancak sonradan vazgeçtim. Bu arada güç planı ile ilgili ayarlamalar 4000 serisi mobil işlemcilerin tümünde bu şekilde yapılıyor. Diğer seriler hakkında net bilgim yok. Umarım bu bilgiler işinize yarar.

Geri
Yukarı