RTX 2060 85 derecede çalışıyor

MertDengz

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Endüstri Mühendisliği Öğrencisi
Merhaba dün Gigabyte RTX 2060 satın aldım. Kart çok sesli çalışıyor ve çok ısınıyor ayrıca hafif bir cızırtı yapıyor. Sebebi nedir acaba? Bozuk olma ihtimali var mı?

Sistemim.
i5 10400F.
16 GB RAM.
480 GB SSD.
RTX 2060.

Merhaba dün Gigabyte RTX 2060 satın aldım. Kart çok sesli çalışıyor ve çok ısınıyor ayrıca hafif bir cızırtı yapıyor. Sebebi nedir acaba? Bozuk olma ihtimali var mı?

Sistemim.
i5 10400F.
16 GB RAM.
480 GB SSD.
RTX 2060.

2. el mi sıfır mı aldınız?

0 Trendyol'dan aldım.

Hocam pek emin değilim ama benim çevremde Gigabyte RTX 2060 alanların hiçbiri memnun kalmadı. Sanırım o seride bir sorun var. O şekilde kullanacaksanız kullanabilirsiniz iade hakkınız varsa iade edin bence.

Hocam geçmiş olsun, yeni nesil ekran kartlarının çıkmasına aylar kalmışken keşke bir önceki nesilin ekran kartını almasaydınız daha yüksek nanometre ölçüsü yüzünden ister istemez günümüz nesline göre daha fazla ısınıyor. Aşırı fazla bulmadım şahsen yaz günü muht 2 fanlı olan modelin 85 derece olması hoş değil fakat olmayacak şey de değil gibi duruyor.

İade mi etmeliyim? Öneriniz nedir?
İade edebiliyorsanız iade edin, rx6600 alabilirsiniz.

Sistemim.
i5 10400F.
16 GB RAM.
480 GB SSD.
RTX 2060.
Ayrıca 85 derece hiç normal değil. Benim Asus Rog 2060 maksimum 70 derece görüyor. Bence kartınızı iade edin.

Geri
Yukarı