Laptop vidalarını nereye takacağım?

Serendipity

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar ben demontaj yapıp sonra tekrar montaj yaptım da bu vidalar kaldı. Bu vidaları nereye takacaktım?

image.jpg

Bu arada laptop vidası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal orası olabilir. Toplu halini görmediğim için net konuşamıyorum.
Cihazınızın YouTube'da teardown videosu varsa ona bakmanız daha iyi olabilir. Açıklamada attığınız vidalar epey küçük, dolayısıyla iç kısımdaki vidalardan olmalı. Bilgisayarı sökerken en son çıkardığınız vidalar olsa gerek. Anakart vidaları olabilir.

En son attığınız vida hakkında ise bir fikrim yok.
Şimdi size anakartı atıyorum yerlerini bulabilir misiniz?

Deneyebilirim, sanırım birkaç vidayı takmışsınız. Elinizde kalan vidaları belirtirseniz fotoğrafta bir yerlere uydurabilirim sanırım.

Hocam size fotoğrafları atsam bulabilir misiniz eksik yerleri?
En iyi yöntem diğer bir arkadaşın da yazdığı gibi Youtube üzerinden söküm videosu bulup vidaların yerini o şekilde bulmak. Siz görüntü atıyorsunuz ancak sağını solunu incelemeden sadece görsellere bakarak bulmak zor.

Gördüğüm kadarıyla açıklamadaki vidaların 3 tanesi diğerlerinden biraz daha uzun. O uzun olanlar sanırım şuralara takılacak.
asıl.jpg

Diğerlerinden çok emin değilim. Daha içlerde olabilirler.

Sanırım bu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Daha yakın çekim ve aydınlık çekeni de var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı