Çözüldü Laptop Vidasının Ağzı Bozuldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AirLife

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Laptopu açıp bir temizleyeyim dedim. Açmışken de bakır plakayı çıkarıp macunu temizleyeyim en azından dedim. Ama bir tane vidayı nasıl sıkmışlarsa çıkaramadım. Zorladım ben de haliyle ağzı bozuldu. Hiçbir tornavida açmıyor. İyice açıldı da ağzı. Acaba bilgisayarcıya macun değiştirme amaçlı versem o halledebilir mi? Ya da başka yollarla çıkarabilir miyim vidayı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Galiba en mantıklısı öyle yaptırmak. Zarar vermekten korkuyorum çünkü.

Onu da denedim ama o kadar çok bastırdım ki oda yırtıldı.
Hocam hiç bulaşmayın derim. Vida ağzı bozulduysa evde ona karşı yapılabilecek bir çözüm yolu yok. Bilgisayarcıya götürün onlar anlar. Dengesiz bir şekilde güç uygularsanız cidden anakarta hasar verir.
Yalama olmuş bir vidadır muhtemelen. Ağzı bozuldu derken vidanın kafası mı açıldı ? Yalama olmuş vidayı çıkarmak çok zor bir işlemdir. Tavsiyem yıldız tornavida veya küçük düz başlı bir tornavidanın ucuna çok az bir japon yapıştırıcı sürerek vidayı döndürüp çıkarmaktır ben bu şekilde çıkardım ama bu çok riskli bir işlemdir buraya vidanın fotoğrafını koyabilir misiniz ?

Youtube da bir sürü video var konuyla alakalı. Ordan bakmanızı öneririm.

İzledim ama adamlar sanayi de arabanın vidasını söküyor. Ve aparatları var. :D

Yalama olmuş bir vidadır muhtemelen. Ağzı bozuldu derken vidanın kafası mı açıldı ? Yalama olmuş vidayı çıkarmak çok zor bir işlemdir. Tavsiyem yıldız tornavida veya küçük düz başlı bir tornavidanın ucuna çok az bir japon yapıştırıcı sürerek vidayı döndürüp çıkarmaktır ben bu şekilde çıkardım ama bu çok riskli bir işlemdir buraya vidanın fotoğrafını koyabilir misiniz ?

Aynen kafası açıldı. Tornavida oturmuyor yerine artık. Yapıştırıcı ile denemeye çalışacağım.

Maalesef. Laptop kapalı şu an. Fotoğrafını da çekmek hiç aklıma gelmedi.

Geçen hafta İdeaped 510 laptop ile aynı şekilde vidayı çıkarmaya çalışırken ekranı kırmışız. Herhangi bir bilgisayarcıya götürürseniz keserek açarlar. Biz öyle yaptırdık.

İzledim ama adamlar sanayi de arabanın vidasını söküyor. Ve aparatları var. :D

Aynen kafası açıldı. Tornavida oturmuyor yerine artık. Yapıştırıcı ile denemeye çalışacağım.

Maalesef. Laptop kapalı şu an. Fotoğrafını da çekmek hiç aklıma gelmedi.
Hocam yapıştırıcı bence gideceğiniz son adım olsun anakarta falan değerse işiniz zorlaşabilir. Tornavidanın ucuna küçük bir kağıt parçası koyup onunla sıkarsanız da rahatça gelebilir.

Geçen hafta İdeaped 510 laptop ile aynı şekilde vidayı çıkarmaya çalışırken ekranı kırmışız. Herhangi bir bilgisayarcıya götürürseniz keserek açarlar. Biz öyle yaptırdık.

Hocam yapıştırıcı bence gideceğiniz son adım olsun anakarta falan değerse işiniz zorlaşabilir. Tornavidanın ucuna küçük bir kağıt parçası koyup onunla sıkarsanız da rahatça gelebilir.

Hocam hiç bulaşmayın derim. Vida ağzı bozulduysa evde ona karşı yapılabilecek bir çözüm yolu yok. Bilgisayarcıya götürün onlar anlar. Dengesiz bir şekilde güç uygularsanız cidden anakarta hasar verir.

Çözüm

Öyle yapacağım artık. Teşekkürler cevaplarınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı